Atgriezties pie raksta

Lielvārdē brīvdabas sezonu Rembates parkā atklāj ar pasākumu "Putnu diena. Kārlis Grigulis" Foto

Sestdien norisinājās pirmais Lielvārdes novada Kultūras centra pasākums ciklā "Goda krēslu stāsti", kas bija veltīts dabas pazinējam, putnu balsu atdarinātājam, ornitologam, bērnu rakstniekam Kārlim Grigulim.

Pasākums bija iecerēts kā izzinoša pastaiga, kuras laikā varēja iegūt jaunas zināšanas par izcilo novadnieku ornitologu Kārli Griguli, apskatīt pagājušajā gadā Lielvārdes novada svētkos viņam uzstādīto Goda krēslu, pētīt putnus, apstāties un ieklausīties dabā. Putni čivināja tik izteiksmīgi, ka brīžiem nevarēja atšķirt, kuras lidoņu balsis skan parka kokos un kuras ierakstos.


Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja ne tikai uzzīmēt savu sapņu putnu, bet arī izveidot to no mīklas, izcept un, protams, nogaršot. 


"Esam sarūpējuši aktivitātes visām gaumēm un vecumiem. Katrs šajā dienā var atrast sev ko interesantu un noderīgu. Kārlim Grigulim veltītajā bilžu galerijā izliktas varbūt daudziem vēl neredzētas fotogrāfijas un informācija par ornitologu. Arī par putniem var uzzināt daudz jauna, tostarp detaļas, ko neraksta mācību grāmatās," par pasākuma ieceri stāsta Lielvārdes novada Kultūras centra kultūras projektu vadītāja Līga Cerbule.


Visas dienas garumā Spīdalas saliņā tika atskaņotas Kārļa Griguļa pasakas, ko Lielvārdes Tautas teātra režisors Kārlis Lišmanis bija ierunājis par godu šim notikumam, kā arī Anastasijas Neretnieces atmiņas par ornitologu.


Pasākums "Putnu diena. Kārlis Grigulis" aizsāka ciklu "Goda krēslu stāsti", kas norisināsies visu vasaru.


"Visu sezonu turpināsim pasākumus, kas veltīti Goda krēslu varoņiem. Rembates parkā blakus Lielvārdes novada Kultūras centram ir novietoti četri Goda krēsli – ornitologam Kārlim Grigulim, diriģentam Paulam Kveldem, dramaturgam Gunāram Priedem, Tautas daiļamata meistariem – Arvedam un Verai Paegļiem. Nākamais pasākums šajā ciklā būs veltīts Arvedam un Verai Paegļiem - Lielvārdes jostas audējiem. Katra šī Goda krēsla varoņiem veltīsim atsevišķu dienu, lai lielvārdieši un viesi varētu vairāk uzzināt par mūsu novada īpašajiem cilvēkiem, kuri, dzīvodami mums blakām, nesuši Lielvārdes vārdu pasaulē," atklāj Lielvārdes novada Kultūras centra direktores vietniece pamatdarbības jautājumos Ruta Dumpe.


Tautas daiļamata meistariem veltītais Goda krēsls, ko atklāja 2017.gadā, cietis no neapzinīgu apmeklētāju rīcības. Metālmākslinieks Aldis Lamberts šobrīd to aizvedis uz savu darbnīcu mākslas darba sākotnējā izskata atgūšanai.


No nākamās nedēļas Lielvārdes novada Kultūras centrā sāksies apjomīgi remontdarbi, tāpēc visi vasaras sezonas pasākumi notiks brīvdabā. 


"Lielvārdē ir skaisti parki, brīnišķīgas vietas, kur rīkot pasākumus. Tos tad arī apdzīvosim, un gaidīsim apmeklētājus. Pēc kultūras ir noilgojušies visi – gan tās radītāji, gan baudītāji," uzsver R.Dumpe.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/46926

2020. gada 23. maijā, 18:04, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet