Atgriezties pie raksta

Lielvārdes novada uzņēmēji atbalsta "Katlu revolūciju"

"Lielvārdē ar katliem "neklapēsim", bet Koknesē gan," par piedalīšanos Latvijas Restorānu biedrības organizētajā akcijā "Katlu revolūcija", atklāj sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu īpašnieks, Lielvārdes novada Uzņēmēju biedrības priekšsēdētājs Māris Mālmeisters.

Ar īpaši organizētu akciju Latvijas Restorānu biedrība no 25.maija aicina restorānu un krodziņu īpašniekus katru vakaru plkst.18 skandināt katlus, lai pievērstu uzmanību restorānu biznesa problēmām Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes laikā, kā arī lai cīnītos par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinājumu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, tajā skaitā ēdināšanai skolās un slimnīcās, no 21% uz 12%. 


"Mūsu uzņēmuma kafejnīcas Covid-19 krīzes laikā saņēmušas dīkstāves pabalstu, tāpēc šajā ziņā pret valdību mums nav iebildumu, bet PVN samazināšanu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem mēs noteikti atbalstām. Tas ir ļoti svarīgs," norāda M.Mālmeisters. "Ja PVN tiktu samazināts, mēs varētu palielināt algu izmaksas darbiniekiem. Piemēram, liels atbalsts ir Latvijā audzētiem dārzeņiem samazinātā PVN likme no 21% uz 5%, kā rezultātā uzņēmumam paliek nauda uzņēmuma attīstībai. Ēdināšanā ir ļoti daudz roku darba un darbaspēka izmaksas ir augstas. Ja mēs darbiniekam vēlamies samaksāt adekvātu atalgojumu, tad PVN samazinājumam ir ļoti liela nozīme. Ja samazinātu PVN, tad uzņēmuma sociālās un ienākumu nodokļa iemaksas  palielinātos tieši par tādu pašu summu."


M.Mālmeisteru pazīstam kā populāro ātrās ēdināšanas kafejnīcu "Panna" Lielvārdes un Aizkraukles novados īpašnieku. Pērn apmeklētājiem durvis vērusi arī kafejnīca "Panna Cafe Koknese" Kokneses novadā, kas mājvietu atradusi bijušā "Ragāļu kroga" vietā. Šī kafejnīca pretendē uz restorāna statusu, tāpēc arī prasības daudz augstākas gan ēdienu, gan servisa kvalitātē.


M.Mālmeisters uzsver, ka no PVN samazinājuma iegūtu arī kafejnīcas apmeklētāji, kuri saņemtu kvalitatīvāku pakalpojumu. Ietaupījums ļautu pieņemt darbā vēl kādu darbinieku – pavāru, pavāra palīgu, apkopēju. Uz ēdiena cenu PVN samazinājums jūtamu iespaidu neatstātu, bet uzlabotos ēdiena kvalitāte un serviss, pārliecināts uzņēmējs: "Tāpēc kafejnīcas "Panna Cafe Koknese" dalība akcijā būtu adekvāta, jo, lai nodrošinātu augstu kvalitāti, nepieciešams atbilstošs darbinieku skaits. Lai visiem varētu samaksāt, no kāda darbinieka jāatsakās. Turpretī, lai uzlabotu servisu, kāds vēl jāpieņem, Ātrā ēdināšana ir cits līmenis, bet, ja vēlamies nodrošināt paaugstinātu servisu, cilvēku resursiem jābūt daudz lielākiem, nekā mēs šobrīd varam atļauties."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/46944

26. maijā, 12:07, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet