Atgriezties pie raksta

Lielvārdes novadā atklāts svētku mēnesis. Pirmā pietura – Jumprava Foto

Valstī noteiktās ārkārtējās situācijas dēļ sakarā ar Covid-19 pandēmiju Lielvārdes novada svētki šogad tika atcelti, taču, mainoties apstākļiem, tradicionālais novada svētku laiks – jūlijs – tomēr tiks aizvadīts svētku noskaņās. 

"Cits koncepts un formāts, bet svētku pasākumi novadā būs," norāda Lielvārdes novada Kultūras centra direktore Iveta Bule.


Arī Jumpravas Kultūras nama vadītāja Zane Skrauča piebilst, ka, ņemot vērā valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus un rūpējoties par cilvēku veselību, citkārt ierastos vērienīgos pasākumus visas dienas garumā ar kuplu apmeklētāju pulku nav iespējams rīkot, tāpēc jumpravieši tika aicināti pavadīt jauku un omulīgu vasaras vakaru pie Jumpravas pamatskolas.


"Pasākums ir kompakts, bet tajā esam padomājuši par visu paaudžu apmeklētājiem – gan bērniem, gan pieaugušajiem. Mazajiem tās ir spēles, burbuļi, radošās darbnīcas, savukārt viņu vecākiem un vecvecākiem – relaksējošs talantīgās dziedātājas Aijas Vītoliņas  koncerts un līdz pat pusnaktij mēmais kino kopā ar Čarliju Čaplinu," stāsta Z.Skrauča.


Nonākot pasākuma norises vietā, bērni nekavējoties iesaistījās visās piedāvātajās aktivitātēs, lai iegūtu hennas tetovējumu, izgatavotu rokassprādzi, kā arī priecātos par lielajiem ziepju burbuļiem, kas lidoja vai pa visu Jumpravu.


Bērni aktīvi izmantoja iespēju izmēģināt lielformāta spēles "Riču-Raču" un "Cirks", kas sagādāja daudz jauku brīžu. 


Kā atzīst Z.Skrauča, šis pirms gada Lielvārdes novada pašvaldības finansiāli atbalstītais Vietējo iniciatīvu konkursa projekts, ir ļoti vērtīgs ieguldījums bērniem rīkoto pasākumu organizēšanā visos novada pagastos. Lai sagādātu prieku mazajiem novadniekiem, nav jāpērk ārpakalpojumi un jāpiesaista papildus līdzekļi.


Pasākuma organizēšanā piedalījās arī biedrība “Jumpravas māmiņu klubs”, kas ir viena no aktīvākajām nevalstiskajām organizācijām pagastā.


Jumpravas māmiņu klubs darbojas jau trešo gadu. Tā dibinātāja ir Jana Rutmane – divu meitiņu Rūtas (4 gadi) un Māras (viens gads) – māmiņa. Kluba pamatsastāvā ir 11 māmiņas, bet pasākumos piedalās daudz vairāk. Šim vakaram Jumpravas māmiņu klubs bija sarūpējis radošo darbnīcu, kurā ikviena dāma no dažādiem akmentiņiem varēja izgatavot sev rokassprādzi. Māmiņu kluba pārstāves palīdzēja ar padomu, kā īstenot sapni par oriģinālu rotu.


"Klubs mums ir ļoti nepieciešams, jo varam savstarpēji aprunāties, apmainīties pieredzē gan priecīgos, gan bēdīgos brīžos. Labprāt piedalāmies dažādu svētku rīkošanā Jumpravas pagastā, taču arī katra mūsu kluba tikšanās mums ir kā mazi svētki," atklāj J.Rutmane.


Pasākuma norises vietā bija iekārtots arī foto stūrītis, kur varēja nofotografēties laivā pie Jumpravas nosaukuma. Burti, kas veido vārdu "Jumprava" iegādāti pagājušajā gadā, kad Jumprava svinēja 760 gadu jubileju, un lieliski papildina ainavu.


Jumpravas Kultūras nama darbinieki un apmeklētāji ar nepacietību gaida jauno sezonu, kad durvis vērs rekonstruētais Jumpravas Kultūras nams. "Iegūsim ne tikai vizuāli pievilcīgu ēku, ko var novērtēt jau tagad, bet arī komfortablus darba apstākļus," norāda Z.Skrauča.


Svētku mēneša stafeti nākamās nedēļas nogalē pārņems Lēdmane, tad Kaibala, bet jūlija izskaņā tiksimies  Lielvārdē.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/47255

5. jūlijā, 14:30, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet