Atgriezties pie raksta

Nometne "Zaļā cepure" norisinājusies Lielvārdē arī šogad

Pateicoties pašvaldības atbalstam, arī šogad norisinājās nometne "Zaļā cepure", neskatoties uz  īpašajiem apstākļiem,  ievērojot visus piesardzības pasākumus un mazāku dalībnieku skaitu.

Kā jau katru gadu nometnes pedagogi bija Lielvārdes skolu sociālo pedagogi –Inguna Kaniņa un Anda Dūniņa.


Nometnes dalībnieki pavadīja piecas saulainas dienas, radoši darbojoties un apmeklējot  interesantas Latvijas vietas. Katru dienu tika apgūts kas jauns un piedzīvota jauna pieredze. Katra  dienas aktivitāte bija piepildīta ar emocijām, bērni no sirds priecājās satiekot savus skolas biedrus, kuru  tik ļoti bija pietrūcis trijos mēnešos, kad skolās apmācības process noritēja attālināti.


Pirmajā dienā nometnes dalībnieki radoši apdarināja savas Labo Nodomu burciņas, kurās var ielikt visus savus sapnīšus, labās domas un vēlmes, lai tās piepildītos.


Kopā ar mūsu medmāsiņu Ingu nometnes dalībnieki mācījās pareizi mazgāt rokas un ievērot piesardzības pasākumus, lai pasargātu sevi un apkārtējos no saslimšanas.


Pēc tam pie mums ciemojās Zoo terapeite Solvita Dreimane ar saviem mazajiem draugiem – iguānu Genu, mājas ezīti Miglu, sunīti Daisy, pāris lielajiem gliemežiem un  kukaiņiem. Neizpalika arī rotaļas un dauzīšanās.


Nākošajā dienā nometnes dalībnieki devās uz "Namdara darbnīcu" Garkalnē, kur piedalījās interesantā interaktīvā nodarbībā par Latvijā augošiem kokiem, izmēģināja senos kokapstrādes darba rīkus  kopā ar  meistariem un spēlēja seno laiku spēles. Īpašais piedzīvojums bija  nobrauciens pa trosi pāri dīķim! Neizpalika arī pikniks un spēles.


Trešajā dienā  devāmies uz zemnieku saimniecību Aizkraukles pusē "Lejas Bitēni", kurā varēja sastapt dažādus dzīvniekus- poniju, zirgu, pāvus, trušus, dažādas vistas, bites  utt.  Katrs tika izvizināts ar poniju Leksusu. Neizpalika arī konkurss, kur varēja nopelnīt vērtīgas balvas –pāva spalvas un medus burciņas. Atpakaļ ceļā izvizinājāmies ar kuģīti “Baltā kaza” Skrīveros.  Diena bija interesanta un izdevusies!


Ceturtdien devāmies tepat pie mūsu vietējiem uzņēmējiem "Lūšu dravas", kur bērniem bija iespēja sagatavot savu īpašo medus maisījumu un izdekorēt kā dāvanu vai sveicienu tuviniekiem. Izmēģinājām arī disku golfu turpat vietējā mežā, kas izvērtās par aizraujošu piedzīvojumu. Katrs no bērniem varēja iepazīties ar bitenieka arodu un saprast kā medus nokļūst līdz mūsu galdam.


Pēdējā dienā pavadījām daudz rotaļājoties, dauzoties, taisot lielos ziepju burbuļus. Nometnes dalībnieki izgatavoja katrs savu rūķi, kurš nu dzīvo mūsu Dienas centra pagalmā un gaida ciemos ikvienu.


Bērniem šīs bija neaizmirstamas vasaras dienas, kurās viņi guva jaunu pieredzi, mācījās draudzēties un apgūt jaunas prasmes.


Nometnes darbinieku vārdā gribam teikt paldies kafejnīcai Panna par gardo ēdināšanu visu dienu garumā, šoferītim Uldim, medmāsiņai Ingai, kanisterapeitei Solvitai un visiem kas nāca palīgā, lai nometne veiksmīgi noritētu.


Nometnes vadītāja Vita Saleniece-Šmaukstele

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/47511

3. augustā, 10:13, Lielvārdes novada jaunumi
lielvarde.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet