Atgriezties pie raksta

Jaunais mācību gads Lielvārdes novadā

Lielvārdes novada pašvaldības vispārējo izglītības iestāžu direktori  un pašvaldības speciālisti 11.augustā tikās, lai vienotos par mācību procesa organizāciju jaunajā mācību gadā.

Pēc kopīgām diskusijām klātesošie vienojās, ka svarīgi ir  īstenot klātienes mācības  vienlaicīgi nodrošinot epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid -19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Šāds lēmumprojekts tiks izskatīts Lielvārdes novada domes sēdē 26.augustā.


Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Valsts izglītības satura centrs  mācību  procesa organizēšanai no nākamā mācību gada ir izstrādājis  ieteikumus izglītības iestādēm mācību procesa organizēšanai, lai  mazinātu iespējamos inficēšanās riskus ar Covid-19.  


Ministru kabineta sēdē 28.jūlijā tika nolemts, ka no 1.septembra mācības visās izglītības iestādēs notiek klātienē, ja epidemioloģiskā situācija ir līdzīga kā tagad.


Izglītības iestāžu vadībai līdz jaunā mācību gada sākumam jāizstrādā noteikumi par mācību procesa organizēšanu izglītības iestādē un veicamajiem drošības pasākumiem izglītības iestādēs – par  savlaicīgu informēšanu, higiēnas prasību ievērošanu, personiskā veselības stāvokļa uzraudzību un distancēšanos.


Distancēšanās izglītības iestādē ir saistīta ar koplietošanas telpu piepildījumu un izglītojamo plūsmu koordinēšanu, pēc iespējas izslēdzot plūsmu pārklāšanos un drūzmēšanos. Tieši šis aspekts ir skolu vadības ziņā, jo katras skolas iespējas var atšķirties.


Gatavojoties jaunajam mācību gadam, skolās plānots iepirkt  arī digitālos temperatūras mērītājus, kas nodrošinās veselības stāvokļa novērtēšanu jau skolēnam ierodoties izglītības iestādē. Tāpat kā viena no obligātām prasībām  skolēniem un viņus pavadošajām personām tiks noteikta mutes un deguna aizsega lietošana skolēnu autobusā.  Lai mazinātu inficēšanās riskus,  skolēnus un bērnus pieaugušie varēs  pavadīt tikai līdz izglītības iestādes ārdurvīm.


Arī  pirmsskolas izglītības sniegšanas vietās  tiks aktualizēti iekšējās kārtības noteikumi, lai  darbojoties jau ierastajā kārtībā, nodrošinātu nepieciešamos piesardzības pasākumus.


Lielvārdes novada pašvaldība aicina vecākus rūpēties par savu un bērnu veselību , būt atbildīgiem, ja novēroti jebkādi slimību simptomi un nedoties uz izglītības iestādi, tādējādi pasargājot no saslimšanas apkārtējos. Tāpat būtiski atgādināt, ka vecākam ir pienākums informēt par iemeslu, kādēļ viņa bērns neapmeklē izglītības iestādi, lai nepieciešamības gadījumā skolā vai bērnudārzā varētu veikt visus drošības pasākumus.


Organizējot 1.septembri - Zinību dienu - izglītības iestādes ir aicinātas ievērot vispārējās prasības attiecībā uz pulcēšanās nosacījumiem.


Lai visiem kopā izdodas  jauno mācību gadu uzsākt ar  prieku par atkalredzēšanos, ar labu veselību, izvirzot jaunus  mērķus un jaunus izaicinājumus!


Inga Škapare, Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas Izglītības nodaļas vadītāja

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/47611

13. augustā, 17:08, Lielvārdes novada jaunumi
lielvarde.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet