Atgriezties pie raksta

Lielvārdē Tēva dienā visi tēti čempioni Foto

Svētdien Lielvārdes novadā jau otro reizi svinēja Tēva dienu, šoreiz izvēloties gleznaino Lielvārdes parku Daugavas krastā.

"Šogad Tēva dienu nolēmām organizēt ar tehnisku ievirzi atbilstoši tētu interesēm. Pasākumā esam aicinājuši piedalīties Zemessargu 54.inženiertehniskā bataljona zemessargus,  tēvi varēs aplūkot autokrosa mašīnas, tikties un aprunāties ar Ogres motokluba “Rēgi” braucējiem, Lielvārdes novada pašvaldības  policijas darbiniekiem un iepazīties ar viņu ekipējumu. Kopā ar ģimeni tēvi varēs piedalīties stafetēs. Bērni saviem tētiem varēs izgatavot čempiona  medaļu ar vēlējumu, jo tēti ir paši foršākie un visiem pienākas medaļa. Mēs vēlamies, lai ģimenes kopā darbojas un viņām šie svētki paliek atmiņā," stāsta Lielvārdes novada Kultūras centra  kultūras projektu vadītāja Līga Cerbule.


Tēva diena sākās ar makšķerēšanas sacensībām. Bruņojušies ar fīdermakšķerēm un pludiņmakšķerēm, sacensību dalībnieki jau no pulksten 8.00 Daugavas krastā uzsāka cīņu par lielāko lomu.


Ap pulksten vieniem sacensību galvenais tiesnesis Aivars Bricis, asistējot Lielvārdes novada pašvaldības tūrisma speciālistam Aleksandram Čerņavskim,  svēra sacensību dalībnieku lomus, lai noteiktu veiksmīgākos makšķerniekus. Sacensībās piedalījās 10 komandas.


Pirmo vietu izcīnīja komanda "Brekši", kuras loms svēra 570 gramu, bet lielākā zivs – 150 gramu. 2.vietā komanda "Dinozauri". Loma kopējais svars – 130 gramu, lielākā zivs – 95 grami. Trešajā vietā ierindojās Kauliņu ģimene, kuri kopumā izvilka 95 gramus zivju, bet lielākā zivs bija 55 gramus smaga. Vismazākā zivtiņa, kas tika izvilkta šajās sacensībās, bija tikai piecus gramus smaga. Un tas arī bija viss šīs komandas loms, taču nemazināja prieku par pavadīto rīta cēlienu Daugavas krastā.


A.Bricis, kurš ir Jumpravas pagasta mednieku biedrības "Zelta rags" biedrs un arī aizrautīgs makšķernieks, atzīst, ka laikapstākļi makšķerēšanai nebija īpaši labvēlīgi – liels vējš. "Zivis šurp neatpūta, toties pludiņus gan pūta projām," smaidot saka A,Bricis.


Pirmo trīs vietu ieguvēji ieguva balvas no sacensību sponsoriem – JAXON un SIA "Māris&Co". Pirmās vietas ieguvējiem balvā spinings ar spoli, 2. un 3.vietas ieguvējiem – makšķernieku kastes, kā arī saldumi.


Par sportiskajām aktivitātēm gādāja Lielvārdes novada Sporta centrs un biedrība "Visa Veida Kustība".
"Aktivitātes sagatavotas visai ģimenei, protams, akcentu liekot uz tēviem. Pasākumā viņi var saviem bērniem iemācīt spēles, ko paši savulaik mācījušies bērnībā - staigāt ar koka kājām, lēkt ar lielām bumbām, kā arī sacensties spēka vingrinājumos – tēvs ar dēlu vai mamma ar dēlu vai meitu. Tie, kuri nevēlas sacensties spēka vingrinājumos, var piedalīties atmiņas un uzmanības spēlē – iet pa mežu un meklēt noslēptās lietas," iepazīstina biedrības "Visa Veida Kustība" pārstāvis Agris Pikšens.


Tēva dienas pasākumā piedalījās ne tikai lielvārdieši. Isakovu ģimene – Edgars, Inese un viņu trīs atvases – Oskars, Normunds un Agnese -, uz svētkiem Lielvārdē ieradušies no Garkalnes novada. Kā atklāja Edgars, braucot garām Lielvārdei, iegriezušies apskatīt Andreja Pumpura Lielvārdes muzeju un Lielvārdes parku, kur, izrādās, notiek interesants pasākums, kas veltīts Tēva dienai. Trīs bērnu tētis neesot varējis palaist garām tādu izdevību – pavadīt kopā ar ģimeni saulainu un jauku dienu Lielvārdē. Meitiņa tētim uzdāvināja tepat radošajā darbnīcā arī pašas gatavotu medaļu "Tētis – čempions". Šajā dienā visi tēti Lielvārdē jutās kā čempioni, jo šo titulu godam nopelnījuši.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/47905

13. septembrī, 23:11, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ciemiņš • 14. septembrī, 11:25
Ļoti interesants un jauks pasākums izdevies! Paldies organizatoriem!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet