Atgriezties pie raksta

Iespēja pieteikties "STOP 4-7" bezmaksas atbalsta programmai ģimenēm un bērniem Jumpravā

Audzinot bērnus, katram vecākam nākas saskarties ar ļoti daudziem izaicinājumiem – bērnu dusmām, noteikumu ignorēšanu, vecāku ignorēšanu un agresiju, kas mājas dzīvi pārvērš par milzu cīņu.

Dažkārt nekādi vecāku centieni nespēj šo uzvedību mainīt vai mazināt, bieži kļūst tikai sliktāk.


Diemžēl pētījumi liecina, ka bērnu skaits ar traucējošu uzvedību gan mācībās, gan saskarsmē ar citiem bērniem kļūst arvien lielāks, turklāt uzvedības problēmas nemazinās un nepāriet arī bērnam augot lielākam.


Lai palīdzētu ģimenēm, kurās aug bērni, kas bieži dusmojas, ir viegli aizkaitināmi, regulāri pārkāpj noteikumus, ignorē vecāku vai pedagogu teikto, neievēro lūgumus, bieži ir agresīvi, kā arī palīdzētu pašiem bērniem mazināt vai novērst traucējošo uzvedību, Lielvārdes novadā oktobrī tiek uzsākta bezmaksas multimodālā agrīnās intervences programma STOP 4-7.


Tā ir atbalsta programma, kas veidota balstoties uz līdzīgu programmu veiksmīgu pieredzi citās Eiropas Savienības valstīs un jau vairākus gadus tiek īstenota dažās mūsdienīgi domājošās pašvaldībās Latvijā.


Pierādīts, ka programmas ietvaros veiktais darbs ar bērnu, ģimeni un pedagogiem, kas ikdienā strādā ar šo bērnu, būtiski samazina traucējošās bērna uzvedības izpausmes.


Programma STOP 4-7 paredzēta bērniem vecumā no 4 līdz 7 gadiem, kuri bieži ir:


- agresīvi,


- ātri apvainojas,


- viegli sadusmojas,


- "nevienu neklausa",


- neievēro noteikumus,


- nesadarbojas ar citiem bērniem.


Kas ietverts programmā STOP 4-7?


- 2 izvērtēšanas konsultācijas, lai speciālisti, kas vada programmu, varētu strādāt atbilstoši katra bērna aktuālajām uzvedības problēmām;


- 10 sociālo prasmju treniņu nodarbības bērniem (viena nodarbība nedēļā 6 stundu garumā, pirmdienās no plkst. 9:00-15:00)


- 10 vakara nodarbības vecākiem (trešdienās no plkst. 16.00 – 18.00)


- 4 nodarbības ar pedagogiem, kas strādā ar konkrēto bērnu


- individuāls atbalsts bērniem, vecākiem un/vai pedagogiem, atbilstoši vajadzībām.


Nodarbības vadīs pieredzējuši un speciāli apmācīti psihologi un pedagogi.


Nodarbības notiks  no oktobra līdz decembrim  Jumpravā, Jumpravas pamatskolas bērnu dārza telpās.


Ja vēlaties pieteikties dalībai programmā, Jums rodas kādi jautājumi par programmu, tās norisi, lūgums rakstīt vai zvanīt: Evija Rutmane, e-pasts: evija.rutmane@lielvarde.lv, tel.nr. 26320144


Multimodālā agrīnās intervences programma STOP 4-7 Lielvārdes novadā tiek organizēta sadarbībā ar Pārresoru koordinācijas centru un Latvijas kognitīvi biheiviorālās terapijas asociāciju.


Informāciju sagatavoja Evija Rutmane,Lielvārdes novada pašvaldībās Administrācijas Izglītības nodaļas sociālais pedagogs


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/47922

26. septembrī, 11:08, Lielvārdes novada jaunumi
lielvarde.lv

Jaunākie komentāri

kur īsti? • 15. septembrī, 19:58
pēc virsraksta - Lielvārdē, pēc teksta - Jumpravā. Kur notiks nodarbības?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet