Atgriezties pie raksta

Daugavā pie Kaibalas atklāj putnu vērošanas laipu Foto

Sestdien, 12.septembrī, pie Lielvārdes vēsturiskās mācītājmuižas tika atklāta 60 metrus gara laipa. Tā būs pieejama apskatei ikvienam, lai vērotu putnus no pavasara līdz rudenim.

Projekta iecere radās 2018. gada vasarā, kad Rīgas Doma pārvalde kopā ar Rīgas Doma draudzi uzsāka Lielvārdes mācītājmuižas teritorijas atjaunošanas darbus. Laipa ļautu cilvēkiem doties pastaigā, vērojot dabu un putnus, paverot plašu un vienreizēju skatu uz Daugavu. Tieši ļaušanās pastaigai un vējam, ejot pa laipu virs ūdens virsmas, varētu cilvēkus atbrīvot no ikdienas spriedzes.


Atklāšanas pasākumā piedalījās Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele, kurai bija tas gods pārgriezt lentu un oficiāli atklāt laipu apskatei.


Santa Ločmele atzinīgi novērtēja paveikto un īstenotāju vēlmi sakārtot vidi, padarot to skaistu un cilvēkiem pieejamu.
Mācītājs Elijs Godiņš uzsver: "Lai arī laipa paredzēta publiskai lietošanai, liels cilvēks pieplūdums traucētu šai vietai saglabāt nošķirtību, jo tās galvenais mērķis ir sakrālā tūrisma attīstība, vieta, kur vērot putnus, baudīt dabu klusumā, meditācijās un mierā, tāpēc īpaši aicinām ievērot šīs vietas izveidošanas sakrālo mērķi."


Laipas atklāšanas pasākumā klāt bija projekta īstenotāji Lauris Treijs, Elijs Godiņš, Kaspars Upītis kopā ar draudzes pārstāvjiem. Par muzikālu noskaņu rūpējās multiinstrumentāliste un mūziķe Ieva Nīmane.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/47927

15. septembrī, 13:01, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet