Atgriezties pie raksta

Lielvārdē projekta "Visa Veida Motivācija" dalībnieki tiekas pasākumā "Pica ar skolotāju" Foto

Ceturtdien, 17.septembrī, koprades telpā "CoLabora" norisinājās biedrības "Visa Veida Kustība" projekta "Visa Veida Motivācija" pasākums, kurā šoreiz piedalījās gan jaunieši, gan pedagogi.

""Pica ar skolotāju" ir mūsu projekta trešā aktivitāte," norāda projekta koordinatore, biedrības "Visa Veida Kustība" projektu koordinatore Zita Bērziņa. "Pirmā projekta "Visa Veida Motivācija" aktivitāte norisinājās pagājušā gada oktobrī. Tās  galvenais mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar projektu un tā atbalsta personām, saliedēt novada jauniešus un ļaut viņiem izprast terminus "līdzdalība", "mērķu sasniegšana" un "motivācija", kā arī uzklausīt iedvesmas stāstus. Aizraujošas  bija rūdīšanās nodarbības "Nezūdošā motivācija", kas jauniešiem sagādāja neizmirstamas emocijas, kā arī iemācīja prasmi ievērot noteikumus un režīmu – celties agri no rīta, pulksten sešos būt pie upes, vingrot  un ziemas apstākļos ielīst vēsā ūdenī."


Trešajā aktivitātē neformālā gaisotnē tikās Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas skolēni un pedagogi.


""Pasākums "Pica ar skolotāju" nozīmē, ka skolotāju var sastapt un tikties ar viņu ne tikai skolā. Mums visiem garšo pica, kā arī mēs visi vēlamies viens ar otru aprunāties, izteikt savu viedokli. Šodien gribu jūs rosināt būt atklātiem, aizmirst domstarpības, aizspriedumus, būt gataviem pārmaiņām, kuras pēc tam ieviest savā klasē un skolā," klātesošos aicināja Z.Bērziņa.


Pasākuma moderators aktieris, improvizators, neformālās izglītības projekta "Saiknei būt" vadītājs Kaspars Brūvelis jau nodarbības sākumā uzsvēra: "Svarīgākā lieta, kas mums šodien jāatceras, ka šeit skolotājs vairs nav skolotājs un skolēns vairs nav skolēns."


Ar dažādu interaktīvu spēļu un uzdevumu palīdzību K.Brūvelis rosināja izprast, kas ir mobings, kā tas skolā rodas un kā šīs problēmas risināšanā var iesaistīties gan jaunieši, gan pedagogi.


"Aktivitātes ir balstītas uz metodēm, kas ir paredzētas arī atšķirīgiem jauniešiem, lai veidotos iekļaujoša sadarbība," atklāja K.Brūvelis. "Skolēnu auditorijā daudz jārunā par mobingu, jo Latvija šajā ziņā ir 1.vietā Eiropā."


K.Brūvelis uzteica projekta organizatoru vietas izvēli pasākuma norisei:"Esmu jau iepazinies ar lielisko koprades telpu, un man patīk, ka aktivitātes organizētas tieši šeit. Tas ir viens no galvenajiem nosacījumiem, ka aktivitātēm jānotiek nevis skolas vidē, kas psiholoģiski ietekmē skolēnus un skolotājus, bet ārpus tās, neformālā atmosfērā, kāda tā ir šeit."


Noslēdzošā projekta aktivitāte būs nodarbību cikls "Izvēlies un izdari". Trīs nodarbībās jaunieši iemācīsies apzināties, kas ir mērķis un kā līdz tam nonākt. Motivācijas skoliņu vadīs Z.Bērziņa, kā arī tiks pieaicināts  karjeras konsultants. Uz nodarbībām varēs pieteikties apmēram 20 jauniešu.


Biedrības "Visa Veida Kustība" projekts "Visa Veida Motivācija" noslēgsies nākamā gada februārī. Šis projekts guva atbalstu Lielvārdes novada pašvaldības izsludinātajā atklātā projektu konkursā "Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projektos".


Projekta mērķis ir iesaistīt jauniešus aktivitātēs, kuras pilnveido viņu fizisko un garīgo attīstību, veicināt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu aktīvu līdzdalību ikdienas dzīvē un iekļaušanos sabiedrībā, iesaistīt šos jauniešus citās aktivitātēs ārpus formālās izglītības.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/47963

18. septembrī, 00:00, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet