Atgriezties pie raksta

Jumpravas pamatskolas Vecāku padome aicina piedalīties labdarības akcijā "Drosmes kaste"

Jumpravas pamatskolā un pirmsskolas izglītības iestādē "Zvaniņš" ir izvietotas "drosmes kastes", kurās var ziedot dāvaniņu, kas tiks nogādāta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazajiem pacientiem.

"Drosmes kaste" ir liela un skaista kaste, kura atrodas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas nodaļā. Tās mērķis ir atbalstīt un ar mazām dāvaniņām iepriecināt mazos pacientus, kam jāpārdzīvo sāpīgas procedūras un manipulācijas.


"Arī bērni saslimst ar onkoloģiskām saslimšanām, tas nozīmē – ilgas nedēļas slimnīcā, neskaitāmas nepatīkamas un sāpīgas procedūras. Lai cīņu par veselību padarītu kaut nedaudz vieglāku, ir radīta "drosmes kaste" – kaste ar mantiņām, no kuras katrs mazais pacients pēc nepatīkamas procedūras var izvēlēties sev dāvanu," norāda Jumpravas pamatskolas Vecāku padome, kura sadarbībā ar skolu un bērnudārzu aicina ikvienu iesaistīties labdarības akcijā, lai piepildītu šo kasti.


Pagājušajā gadu tika savāktas vairāk nekā 5000 dažādu rotaļlietu. Mazie pacienti ļoti baidās no ķīmijterapijas, punkcijām un dažādām potēm, taču šīs procedūras mazie drosminieki labāk pārcieš, ja par drosmi viņi saņem nelielu rotaļlietu no "drosmes kastes", kas ir kā drosmes apliecinājums.


Labdarības akcijas organizatori "drosmes kastē" lūdz likt nelielas, bet jaunas mantiņas -  mazas mašīnītes, lellītes, krāsojamās grāmatiņas, zīmuļus, flomāsterus u.c. "Drosmes kastei" neder matu aksesuāri un matu kopšanas līdzekļi, asi vai plīstoši priekšmeti, mīkstās rotaļlietas, jo tās grūti dezinficēt. Tāpat nav ieteicams nest kārumus un pārtikas produktus, jo bērniem mēdz būt alerģijas.


Mantiņas var nest no 23.novembra līdz 4.decembrim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/48506

22. novembrī, 18:44, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet