Atgriezties pie raksta

Lielvārdē, Lāčplēša laukumā, iestādītā egle pirmoreiz iemirdzas svētku rotā Foto

Pirmajā Adventē, virpuļojot sniegpārsliņām un paklausot bērnu aicinājumiem, Ziemassvētku vecītis iededza svētku egli, lai tās gaismiņas sildītu lielvārdiešu sirdis līdz pat Ziemassvētkiem.

Šī gada Ziemasvētkos lielvārdiešus un pilsētas viesus priecēs jaunā egle, kas Lāčplēša laukumā tika iestādīta 3.novembrī. Sauso vasaru un citu apstākļu iespaidā Lāčplēša laukuma skaistā egle, kas līdz šim rotāja Lielvārdi Ziemassvētku laikā vairs nav izmantojama kā svētku rota, tāpēc iestādīta cita.


Jaunā eglīte ir baltegle (Abies concolor), kas jau vairāk kā desmit gadus ir audzēta Vācijas kokaudzētavā "Lorberg". Stādīšanas laikā tās garums bija nedaudz pāri 5 metriem.  Dabā šīs šķirnes egles var izaugt līdz 25 metri garas un 8 metri platas.


Pie jaunās egles Ziemassvētku vecītis sagaidīja mazākus, lielākus un pavisam lielus bērnus, kuri bija uzrakstījuši novēlējumu Ziemassvētkos. Savu novēlējumu uzrakstīt vai uzzīmēt bija iespējams arī turpat Lāčplēša laukumā. Par to bija parūpējies Lielvārdes novada Kultūras centrs. Individuāli varēja arī nofotografēties kopā ar Ziemassvētku vecīti.


Oriģinālāko un sirsnīgāko apsveikuma autorus gaidīs pārsteiguma balviņas, kuru ieguvējus paziņos 3.decembrī Lielvārdes novada pašvaldības mājaslapā www.lielvarde.lv un vietnē https://www.facebook.com/LdNKC/


Ziemassvētku video sveicienā vēlējumus dzejā un dziesmās sūtīja Lielvārdes Tautas teātra aktieri (režisors Kārlis Lišmanis) un Lielvārdes novada Kultūras centra Bērnu vokālā studija "Mikauši" (vadītāja Baiba Klepere).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/48558

2020. gada 29. novembrī, 22:59, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet