Atgriezties pie raksta

Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja Andrejdienas dzejoļu konkursam desmit gadu jubileja

30.novembris Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja dzīvē allaž saistījies ar dzejnieka Andreja Pumpura vārda svētkiem, un jau desmito gadu tiem par godu tiek rīkots Andrejdienas dzejoļu konkurss ar tam sekojošu svinīgu noslēgumu un apbalvošanas ceremoniju.

"Kad konkursa noslēguma pasākumā visi satiekas muzejā, tie ir svētki dzejoļu autoriem, jo tieši viņi ir iecelti notikuma centrā. Un tie ir svētki arī pašai dzejai, jo tā tiek godināta citu vārda mākslu vidū," atzīst Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja vadītāja Anita Streile.


Arī šogad Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs neatteicās no skaistās tradīcijas. Tiesa gan, šoreiz svinīgais pasākuma noslēgums nevarēja notikt klātienē, suminot autorus un klausoties un viņu runāto dzeju, tāpēc konkursa dalībnieku dzeju video ierakstā lasīja muzeja darbinieces.


Konkursam pieteicās  ap pusotra simta (precīzi – 148) dalībnieku dažādās vecuma grupās – skolēni, jaunieši, pieaugušie.


Izvērtējot visus iesūtītos darbus, žūrija apkopoja rezultātus.


Konkursa uzvarētāji
1.-4.klašu grupā
1.vieta - Amanda Mičule
2.vieta - Rūta
3.vieta - Rasa Baltkalne
Atzinība - Normunds Niparts


5.-8.klašu grupā
1.vieta - Ieva Stikāne
2.vietāa - Elizabete Pilmane
3.vieta - Laura Kolovanova
Atzinība: Madara Struberga, Artūrs Lelevs


9.-12.klašu grupā
1.vieta - Edijs Kristaps
2.vieta - Santa Linda Kalvāne
3.vieta - Edgars Barkāns
Atzinība - Kārlis Lipšāns


Pieaugušo grupā
1.vieta - Dana Ozoliņa
2.vieta - Inese Tālmane
3.vieta - Otīlija Kromane
Atzinība - Dace Bērtule


Šoagad žūrija piešķīra arī divas specbalvas. Vienu no tām saņems jauniete no Honkongas Tan Hoi Yee, kura studentu apmaiņas programmā mācās Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā. "Viņa, iesniedzot savu dzejoli konkursam, piešķir tam starptautisku akcentu. Paldies pedagogiem par dzejoļa latviskojumu," saka Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja galvenā speciāliste Irēna Arāja.


Savukārt otra balva aizceļos pie Jelgavas skolnieces Kates Birzgales, kura savā darbā izteikusi iespaidus par ekskursiju Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā. Šīs rindas ir pateicība muzeja darbiniecēm par iespēju iepazīt Andreju Pumpuru un viņa eposu "Lāčplēsis" caur darbošanos, pašiem iejūtoties eposa varoņu lomās. Muzeja atmosfēra un tās darbinieču ieinteresētība popularizējot Andreja Pumpura dzīvi un daiļradi, rosinājusi jaunieti pašai rakstīt dzeju. 


Konkursa uzvarētājus lūdz sazināties ar muzeju, lai noskaidrotu visu par balvu saņemšanu. Tālr. uzziņām: 65053759, 29322468.


Video: šeit

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/48581

2020. gada 1. decembrī, 20:40, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet