Atgriezties pie raksta

Gada bibliotekāres darbā ar bērniem un jauniešiem – Dace Vecziediņa un Ilona Misāne no Lielvārdes Foto

Lielvārdes pilsētas bibliotēkā tika suminātas Voldemāra Caunes balvas "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem 2020" ieguvējas – Lielvārdes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāres Dace Vecziediņa un Ilona Misāne.

Balva un ziedi ceļoja no Liepājas un tos abām gaviļniecēm pasniedza Ogres Centrālās bibliotēkas direktore Jautrīte Mežjāne. Sveicēju vidū bija kolēģes no Ogres Centrālās bibliotēkas, kā arī Lielvārdes novada Kultūras centra direktore Iveta Siliņa un vietniece Ruta Dumpe.


Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka un Liepājas dome jau četrpadsmito gadu rīko konkursu Voldemāra Caunes balva "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem".


Balva tika iedibināta 2007.gadā, kad Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka atzīmēja 230.gadskārtu. Godinot Voldemāra Caunes ieguldījumu bērnu bibliotekārajā apkalpošanā, izceltas tiek spilgtas personības, pašaizliedzīgi un motivēti profesionāļi, kuri ar misijas apziņu un mīlestību pret bērniem strādā vienā no vissvarīgākajām bibliotēku darba jomām.


Bibliotekāra, bibliogrāfa un žurnālista Voldemāra Caunes profesionālā darbība cieši saistījās ar Liepājas bibliotekāro dzīvi. 1919.gada 1.martā Liepājas pilsētas valde viņu iecēla par pilsētas bibliotēkas pārzini. Šajā amatā V.Caune strādāja līdz 1923.gadam. Savas darbības laikā V.Caune veica daudz progresīvu reformu. Bibliotēka kļuva pieejama katru dienu. Bibliotēkā atvēra arī lasītavu ar vietējiem un ārzemju periodiskajiem izdevumiem. Pozitīvi un ar lielu interesi jauno bibliotēku uzņēma bērni. Lai pieaugušie netraucētu bērnus un otrādi, kā arī tāpēc, lai uzmanīgāk varētu izraudzīt bērniem piemērotu lasāmvielu, 1919. gada 16.decembrī bibliotēkā atsevišķās telpās atvēra īpašu Bērnu nodaļu ar bērnu interesēm atbilstošu grāmatu krājumu un savu bibliotekāru. Tā bija pirmā Bērnu nodaļa Latvijā.


Balvas laureāti pārstāv visu Latviju, un ir drošs atbalsts bērniem, lai tie gūtu panākumus, apgūstot vērtīgu informāciju, iepazīstot grāmatu pasauli un līdzdarbojoties radošās aktivitātēs. 


Voldemāra Caunes balvai nominē bibliotekārus no visas Latvijas, kuri vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt, mācīties un attīstīt savas radošās spējas.


Četrpadsmit gadu laikā balvu saņēmuši bibliotekāri vai no visas Latvijas, bet pirmo reizi tā atceļojusi uz Lielvārdes novadu.


2020.gada Voldemāra Caunes balva piešķirta Lielvārdes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļai - divām lieliskām bibliotekārēm Ilonai Misānei un Dacei Vecziediņai. Par spīti sarežģītajiem darba apstākļiem, kas šogad izjauca daudzas izlolotas iniciatīvas, viņas ne brīdi nepārtrauca darboties, tieši pretēji, izmantojot sociālos tīklus, kā arī laiku, kad bija iespējama ierobežota klātienes tikšanās, bibliotēka bija iesaistīta pilnvērtīgā pilsētas dzīvē.


Uz Lielvārdes pilsētas bibliotēku nāca bērni, lai skatītos pirkstiņlellīšu iestudējumu un Facebook profilā minētu piktogrammās un zīmējumos ietvertas tautasdziesmas. Tika paspēts īstenot VKKF atbalstītu projektu "Rakstnieki ciemos pie lielvārdiešiem" ar vairākiem autoriem - Lielvārdes vispārējās pirmsskolas izglītības iestādē "Pūt Vējiņi" ar mākslinieci un rakstnieci Indru Sproģi, Lielvārdes pamatskolā ar rakstnieku, kultūras žurnālistu un Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētāju Arno Jundzi un bērnu rakstnieci Inesi Valteri, savukārt Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas skolēni tuvāk iepazinās ar rakstnieci un tulkotāju Ievu Melgalvi.


Bērniem ar īpašām vajadzībām tika organizētas nodarbības par medicīnu un pirmās palīdzības sniegšanu, piedāvājot iepazīties ar grāmatām par šo tēmu. Arī Ziemeļvalstu literatūras nedēļas pasākumi neizpalika, klātienes lasījumi tika aizstāti ar video ierakstu.  Lai uzrunātu pēc iespējas plašāku dažāda vecuma skolēnu auditoriju, tādējādi nezaudējot bērnu interesi par bibliotēku, bibliotekāres sagatavoja videomateriālus – fragmentu lasījumus, ko skolotāji varēja izmantot mācību procesā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/48621

2020. gada 5. decembrī, 10:08, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

akhromushkin • 2020. gada 6. decembrī, 16:29
CEKC Знaкoмствa - здеcь все девки дaют в пoпу и бepут в pот, бeз дeнeг и oтношeний, все бeсплатнo и анoнимнo! Зaxоди и выбeрай дeвку ----- http://bit.do/sehub

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet