Atgriezties pie raksta

Ogres un Ķeguma pašvaldība sadarbosies projektu konkursā

Vakar, 21. augustā, Ogres novada pašvaldības pārstāvji - Sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētājs Māris Siliņš un Infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītāja Aija Romanovska, tikās ar Ķeguma novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieku Kristapu Rūdi, lai pārrunātu pašvaldību sadarbību dalībai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izsludinātajā projektu konkursā "Remigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās".


 

Tikšanās laikā K. Rūde norādīja, ka Ķeguma novada pašvaldībā līdz šim nav izvirzīti konkrēti mērķi remigrācijas sekmēšanai, taču ir svarīgi veicināt cilvēku atgriešanos dzimtenē un dalība šajā projektā būtu lieliska iespēja, kā to izdarīt. Savukārt M. Siliņš pauda prieku, ka Ķeguma novada pašvaldība ir atsaukusies uz aicinājumu kopīgai dalībai šajā projektā. Viņš atzīmēja, ka remigrācijas sekmēšana ir svarīga ikvienai pašvaldībai, jo iedzīvotāju skaits samazinās un trūkst darbaspēka. Šī projekta īstenošana palīdzētu cilvēkiem iekļauties Latvijas vidē, ievērojot viņu vajadzības un pieredzi. Sadarbojoties pašvaldībām kopā, remigrācijas process noritēs efektīvāk.


Projekta konkursa ietvaros tiek atbalstītas tādas aktivitātes kā pašvaldību speciālistu apmācības par remigrācijas jautājumiem, diasporas un remigrantu informēšana un izpratnes veicināšana par remigrācijas iespējām Latvijā, tai skaitā informatīvu materiālu sagatavošana un vizītes pie diasporas. A. Romanovska iepazīstināja ar Ogres novada pašvaldības redzējumu par projektā paredzētajām aktivitātēm, atzīmējot, ka Ogres novada pašvaldība ir veikusi izpēti par remigrācijas situāciju novadā. 2018. gadā Ogres novadā ir atgriezušies 37 iedzīvotāji. Galvenie faktori, kas veicina iedzīvotāju atgriešanos, ir atbilstoša dzīvesvieta, bērnudārzu un skolu pieejamība, tai skaitā nodrošinot bērnu integrēšanu skolā, un, protams, nodrošināta darba vieta un atbilstošs atalgojums. Pašlaik Ogres novadā tiek īstenoti divi projekti, kuru ietvaros paredzēta jaunu darba vietu izveide. Viens no tiem ir degradētās teritorijas revitalizācija Pārogrē, kā rezultātā tiks izbūvēta elektronisko sistēmu ražošanas ēka, kurā tiks izveidotas 120 jaunas darba vietas. Otrs paredzētais projekts ir olu ražotnes izveide Madlienas pagastā, kurā plānotas 200 jaunas darba vietas.


Tikšanās laikā tika uzsvērts, ka svarīgi ir ne tikai veicināt iedzīvotāju atgriešanos dzimtenē, bet arī nodrošināt, lai jaunie cilvēki nebrauc projām, tāpēc ir nepieciešams regulāri sniegt informāciju par abās pašvaldībās piedāvātajām iespējām, tādējādi iedrošinot cilvēkus palikt šeit, kā arī atgriezties Latvijā.


Ogres novada pašvaldība šī gada 9. augustā nosūtīja kaimiņu novadu – Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes – pašvaldībām vēstuli ar aicinājumu sadarboties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izsludinātajā projektu konkursā "Remigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās". Ikšķiles novada pašvaldība šo aicinājumu noraidīja, skaidrojot, ka remigrācijas sekmēšanas un tās atbalsta pasākumu nodrošināšanas jomā Ikšķiles novada pašvaldība ir iecerējusi sadarbību ar vairākām Pierīgas pašvaldībām. Savukārt Lielvārdes novada pašvaldība informēja, ka neplāno piedalīties šāda veida projektā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/44470

22. augustā, 16:54, Ogres novada ziņas
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Baba Toņa • 22. augustā, 21:29
Ak,tas saldais gabaliņš Rūde....
Nu nu • 22. augustā, 18:53
Kaut kāda utopija vai spēja fantazēt nav konkrēta rīcības uz rezultātu un tā visus 30 gadus

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet