Atgriezties pie raksta

Ogres novada pašvaldības vadītājs aicina uz Lielo talku Video

Arvien biežāk no Ogres novada cilvēkiem nākas dzirdēt sašutuma pilnus vārdus par tiem, kuri atļaujas ceļa malā vai mežā izmest atkritumus. Tas ļauj cerēt, ka mūsu – to, kuri cenšas saudzēt un sargāt mūsu skaisto dabu un zaļo vidi, – kļūst arvien vairāk, ka neesam vienaldzīgi pret dabu un vidi, kurā dzīvojam.

Pirms kāda laika dabas parkā "Ogres Zilie kalna" pats redzēju, kā solīdi ģērbusies kundze izmet tikko izdzertu pudeli. Par šādu rīcību biju ļoti sašutis – gāju klāt un jautāju, vai tiešām viņai tas šķiet normāli. Viņas džipā blakus sēdošais kungs, kā man šķita, sajutās pavisam nelāgi, taču abi ātri aizbrauca, protams, aizmirstot par izmesto pudeli. Ceru, ka vismaz īsu brīdi pēc tam viņi veltīja sarunām par šo tēmu. 


Manuprāt, lēnām, soli pa solim, kopumā situācija tomēr uzlabosies, ja mēs – katrs zaļi domājošais – kaut mazliet iestāsimies pret šīm nejēdzībām. Arī Ogres novada pašvaldības dome arvien nopietnāk ir nolēmusi cīnīties ar tiem iedzīvotājiem, kuri nevīžo savus atkritumus aiznest līdz paredzētai vietai. Papildus tiks uzstādītas videonovērošanas kameras, kurās visas izdarības tiks fiksētas, un dabas pāridarītāji tiks sodīti. 


Klāt Lielās Talkas laiks. Arī saistībā ar to ir dažādas atziņas: viens nevēlas vākt citu izmestus atkritumus, cits gatavs rauties vaiga sviedros, lai kaut brīdi savu novadu un pilsētu ieraudzītu skaistāku, sakoptāku un pie viena gūtu lielo darba prieku kopā ar līdzīgi domājošiem. 


Arī pašvaldības administrācijas darbinieki izvēlējušies savu pieeju talkošanai – satīrot, sakopjot arī radīt. Pagājušajā gadā tas bija sporta laukums Indrānu ielā, šogad sakopsim teritoriju ap "Zelta liepu", kas atrodas blakus skvēram pilsētas centrā un kopā ar ēku tagad ir nonākusi pašvaldības īpašumā un kurā jau šogad plānoti labiekārtošanas darbi. Sakopsim arī nogāzi pie Ogres 1. vidusskolas, kur paredzēts izveidot stāvlaukumu automašīnu novietošanai. 


Talka nenozīmē tikai atkritumu savākšanu. Katrs darbs, ko varam darīt, lai uzlabotu apkārtējo vidi – veco zaru novākšana, koku stādīšana, soliņu uzstādīšana utt., ir labs, taču talkas būtība ir – visus darbus darīt kopā, labu draugu un kolēģu pulciņā! Esmu pārliecināts, ka, kopā strādājot, darbi veiksies raitāk un noteikti nesīs cerēto rezultātu.


Aicinu ikvienu, kurš vēlas redzēt savu novadu un pilsētu sakoptu un skaistu, kopā ar savām ģimenēm un draugiem būt labā noskaņojumā Lielās Talkas dienā, lai kārtējo reizi pārliecinātos, ka labos darbos un domās ir milzīgs spēks.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis


Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/35336

2016. gada 20. aprīlī, 09:24, Ogres novada ziņas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Justin Williams • 2016. gada 24. septembrī, 16:47
Uz kuram ta var attiekties, Mes piedavajam Personal, komercialam un uznemejdarbibas aizdevumus ar loti minimalu gada procentu likmes, ka zema ka 2% 1 gada laika lidz 50 gadiem atmaksas darbibas laika uz jebkuru pasaules dalu. Mes dodam aizdevumus robežas no 1000 € lidz € 100.000.000 eiro. Musu aizdevumi ir labi apdrošinats maksimalu drošibu ir musu prioritate. Ieinteresetajam personam jasazinas ar mani pa e-pastu Aizdevejs nosaukums: Justin Williams Aizdeveja E-pasts: sloanslimited@gmail.com aiznemeji INFORMACIJA VARDS: Kredita summa: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezime: visi e-pasti tiek nosutiti uz musu e-pastu sloanslimited@gmail.com vairak info.
es ticu>Dūdiņa • 2016. gada 21. aprīlī, 09:27
Sekss mums točna izdosies, ierodies laikā, nenokavē! Vai spēsi ar vairākiem?
Nezinītis • 2016. gada 20. aprīlī, 20:57
Kas ir blondā kaza? Apgaismojiet nezinīti!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet