Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novads palīdz Latvijai būt zaļai Foto

Lielās Talkas ietvaros Ikšķiles novadā tagad krietni sapostāks un cēlāks izskatās Kābeļu kalns, savukārt patīkamākas pastaigas meža trasītē Ikšķilē sagaida "Ķiparu nama" mazos audzēkņus.

Talkas dienā Ikšķiles novadnieki talkoja visā teritorijā – Ikšķiles pilsētā un Tīnūžu pagastā, strādājot gan oficiāli pieteiktajās vietās, gan arī individuāli, sakopjot savu īpašumu un tam piegulošās teritorijas.


Liels darbs paveikts Kābeļu kalnā, kurā kopīgiem spēkiem ar Militāro policiju, pašvaldības darbiniekiem un vietējiem iedzīvotājiem tika izzāģēti krūmi, savākti zari un sagrābtas pērnās koku lapas, sakopjot arheoloģisko pieminekli – Kābeļu senkapus.


Ar ne mazāk vērtīgu un rūpīgu darbu tagad var lepoties Ikšķiles privātās pirmsskolas izglītības iestāde "Ķiparu nams", kas Lielajā talkā jau septīto gadu pēc kārtas sakopj bērnudārza audzēkņu nodēvēto meža trasīti. "Ikdienā bērni tur dodas, lai iepazītu meža norises – vērotu kokus un putnus, un, protams, arī kārtīgi izskrietos," informē "Ķiparu nama" vadītāja Sanda Reikmane.


Lielajā talkā iesaistījās arī bērnu tēti, palīdzot savest kārtībā bērnudārza laukumiņu. Smilšu kastēs ir nomainītas smiltis, kā arī tuvākajās dienās tiks rekonstruētas šūpoles-slidkalniņš.


"Šogad talkā piedalījās 38 lieli un mazi talcinieki vecumā no 1 līdz 54 gadiem. Prieks, ka mums pievienojās arī bijušie "Ķiparu nama" audzēkņi Toms Patriks, Anna un Odrija. Gandarījumu darīja tas, ka, ja pagājušajā gadā meža trasītē tika savākti ap 30 maisiem ar atkritumiem, tad šogad tie bija tikai pieci. No celiņiem tika novākti sakritušie koku zari un nogrābti celiņi. Mūsu galvenais mērķis bija bērniem parādīt, ka katrs – liels un mazs darot – veido Latviju zaļāku, kā arī ieaudzināt vērtības un atbildību," turpina S.Reikmane.


Pēc talkas "Ķiparu nama" čaklo rociņu komanda sarīkoja pikniku.


Portālā Ogrenet jau vēstīts, ka Ogres un Ikšķiles novados Lielajā talkā piedalījās Latvijas Republikas Valsts prezidents un Lielās talkas patrons Raimonds Vējonis.


"Šodien mēs domājam par to, kā sakopt savu mīļo Latviju," talkas atklāšanā Zilo kalnu pakājē sacīja Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietniece Dace Kļaviņa, uzsverot, ka cilvēkiem jārāda pozitīvs piemērs jaunajai paaudzei, lai tad, kad tā pieaufs, cienītu dabu. "Mēs mīlam savu zemi, nepiesārņojam to, šķirojam atkritumus, taupām enerģiju un domājam zaļi!" aicināja D.Kļaviņa.


Pēc Lielās Talkas atklāšanas uzrunām Valsts prezidents kopā ar bērniem devās izvietot putnu būrīšus Ogres un Ikšķiles novadu kopīgi apsaimniekotajā dabas parkā "Ogres zilie kalni", kā arī piedalījās koku stādīšanas darbos izcirtumā pie Dubkalnu ezera. Kā piemiņu no šīs viesošanās Vējoņa kungs kopā ar Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību pārstāvjiem Zilajos kalnos iestādīja sarkano ozolu. Meža stādīšanas talkā piedalījās arī Ikšķiles un Ogres novada pašvaldības darbinieki un domes deputāti.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/35380

2016. gada 24. aprīlī, 12:30, Ogres novada ziņas
www.ikskile.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet