Atgriezties pie raksta

OVĢ skolēni talko jaunās skolas būvniecības vietā Foto

Ceturtdien Lielajā talkā iesaistījās 350 Ogres Valsts ģimnāzijas (OVĢ) skolēni, kā arī pedagogi un darbinieki.

7.-9. klašu skolēni kopā ar skolotājiem strādāja gan skolas tuvumā, sakopjot tās apkārtni un kalnu pie skolas, gan devās uz tālākām vietām – Zaķu ielu, Kranciema ielu, Mežezeru, dzelzceļa malu. Savukārt vidusskolas klašu skolēniem bija godpilns uzdevums sakopt teritoriju, kur drīzumā tiks celta jaunā OVĢ ēka.


Talkas organizatori, apsekojot apkārtni, konstatēja, ka mežs šajā vietā kļuvis par izgāztuvi, kur gadiem krājušies atkritumi. Un kurš gan cits, ja ne paši šīs skolas nākamie saimnieki būtu pirmie, kas sakoptu savu nākamo mājvietu.


"Šī vieta tiek attīrīta, sakopta, lai gada nogalē varētu uzsākt projektēšanas un būvniecības darbus. Šobrīd tiek izstrādāts lokālplānojums, un esam uzsākuši darbu pie projektēšanas uzdevuma izstrādes. Projekts varētu būt gatavs nākamā gada martā, un plānots, ka 500 skolēniem paredzētā ēka 2019.gada 1.septembrī būs gatava," norāda Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Ineta Tamane.


Jaunieši ar lielu entuziasmu ķērās pie darba, jo tā ir īpaša sajūta – strādāt jaunās skolas būvniecības vietā. Ja būvnieku prognozes piepildīsies, 10.b klases skolnieki Ēriks Utināns un Kristers Ričards Auniņš vēl pagūs te pabeigt vidusskolu.


Ēriks: "Ļoti labi, ka ir šāda iespēja pastrādāt. Būs sakoptāka vieta, kur atradīsies mūsu jaunā skola. Pašiem būs patīkami apzināties, ka esam te strādājuši."


Kristers Ričards: "Jāsavāc visi atkritumi, lai skolu var būvēt tīrā un sakoptā vietā. Mēs arī būsim palīdzējuši."


Kopā ar skolēniem strādāja arī OVĢ direktore Aina Bērce. "Šī vieta ir atbrīvota no krūmiem. Lai varētu izveidot takas un būtu vieta, kur iebraukt tehnikai, zari tiek novākti, sakrauti kaudzēs, lai tos varētu pārstrādāt šķeldā. Pārstrādes process norisinās tepat uz vietas, un jaunieši var vērot, kā lietderīgi tiek izmantoti dabas materiāli un iegūts kurināmais. Daudziem rodas pavisam cits skatījums," saka direktore.


A.Bērce uzsver īpašo nozīmi, ka jaunieši sakopj vietu, kur nākotnē atradīsies viņu skola. "Tā nebūs vienīgā talka, kurā piedalīsies Ogres Valsts ģimnāzijas skolēni. Mēs gribam veidot ģimenisku gaisotni, attīstīt un nostiprināt saimes sajūtu. Lai mēs visi atnāktu uz šejieni kā viena liela kopīga skolas saime, kas var daudz dot savai pilsētai un novadam."


Meklējot jaunās skolas ēkas būvniecības vietu, aizsākās OVĢ sadarbība ar Aizsardzības ministriju. Jaunajai OVĢ ēkai kaimiņos izvietots Zemessardzes 54.Inženiertehniskais bataljons, ar kuru sadarbība varētu turpināties.


Šodien skolēni pēc Lielās talkas devās uz Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona bāzi, kur tikās ar Latvijas Republikas aizsardzības ministru Raimondu Bergmani, iepazinās ar zemessardzes tehniku un mielojās ar lauka virtuvē sagatavotu biezputru.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/38480

2017. gada 20. aprīlī, 16:04, Ogres novada ziņas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

labvakar! • 2017. gada 23. aprīlī, 20:55
Ogrē ir četras skolas.
Iedzīvotājai • 2017. gada 23. aprīlī, 18:30
Labrīt! Ogrē ir 2 skolas, abas pārbāztas. Klases aizpildītas līdz maksimumam. Pamēģiniet kādam no citas pilsēta pateikt, cik Ogrē ir paralēlklases un pavērojiet reakciju! Bet ogrēnieši kopš 70-ajiem gadiem neko labāku nav redzējuši un nesprot, ka var mācīties arī cilvēcīgos apstākļos. Un liela daļa vecāku savus bērnus sūta uz tuāko pilsētu un lauku skolām, kur gan skolēnu skaits normāls, gan attieksme pret bērniem cita.
Smieklīgi • 2017. gada 22. aprīlī, 15:42
Kamēr bērni strādā, paši tik bildējas. Kauna nemaz nav???

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet