Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novadā skolas neslēgs, piecgadīgie un sešgadīgie bērni mācīsies un pedagogi saņems algas

Prasmīgai saimniekošanai arī krīze nekaitē – tā jāsecina pēc Ikšķiles novada priekšsēdētāja vietnieka Jāņa Rudzīša apgalvojuma, ka ikšķiliešu jaunās paaudzes izglītošana no valsts samazinātā finansējuma izglītībai necietīs.

Alternatīva - privātais bērnudārzs

Valdības lēmums izdarīt Izglītības likuma grozījumus, kas paredz pārtraukt obligātu pirmsskolas apmācību, ikšķiliešus nav mudinājis tos tūlīt ņemt vērā  un atteikties no piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošanas skolai.

“Tā kā mūsu novads nav no trūcīgajiem, esam paredzējuši saglabāt pirmsskolas apmācību un algot skolotāju. Esam nolēmuši arī nemazināt pirmsskolas pedagogu algas. Bērnudārza skolotājām atalgojums jau  tā nav liels – viņām nav iespēju kā vispārizglītojošā skolā strādāt pusotru divas slodzes, nav arī piemaksu par klases audzināšanu un burtnīcu labošanu,” skaidro J.Rudzītis. Pirmsskolas pedagogu algām Ikšķiles pašvaldība atvēlējusi 40 000 latu gadā, otrajā pusgadā šim nolūkam būs nepieciešami 20 000 latu, kas ir paredzēti budžetā.

Ikšķiles novadā šobrīd darbojas viena pirmsskolas izglītības iestāde “Urdaviņa”, kuru apmeklē vairāk nekā 350 bērnu, taču visiem vietas nepietiek. Pašlaik rindā uz bērnudārzu stāv apmēram divsimt mazuļu. Kamēr jauns (vai pat vairāki) bērnudārzs novadā vēl tikai ieceru stadijā, tiek meklēti citi risinājumi, kur izvietot bērnus.

J.Rudzītis iesaka  izbūvēt bērnudārzu 120 vietām bijušajā Elkšņu skolā, kur kādreiz jau atradusies pirmsskolas izglītības iestāde. Perpektīvā par bērnudārzu varētu pārveidot arī Tīnūžu veco pagastmāju, kur līdz šim telpas nomājusi katoļu pamatskola.

Šobrīd rindu uz bērnudārzu iespējams samazināt, pateicoties uzņēmēja Andreja Graša iniciatīvai – sev piederošajā īpašumā ierīkot privāto bērnudārzu. “Andrejs Grasis piedāvāja šo pakalpojumu un pašvaldība to pirks. Uzņēmējs veicis aprēķinus, ka viena bērna uzturēšanās privātajā dārziņā varētu izmaksāt  180 latu. Ja pašvaldība no kopējās summas sedz 120 latu, tad vecākiem jāpiemaksā 60 latu. Tas ir daudz lētāk nekā jebkurai auklei,” saka J.Rudzītis.

Pašvaldība plāno piedāvāt vecākiem, kuru bērni stāv rindā uz  PII “Urdaviņa”, apmeklēt privāto bērnudārzu ar tiesībām atgriezties pašvaldības bērnudārzā, ja pienāks viņu kārta. Vecāki, kuru bērni apmeklē pašvaldības bērnudārzu, maksā tikai 30 latu par ēdināšanu.  

Tīnūžu pamatskola – pieprasīta novadā un apkārtnē


Pašvaldībai nav jālauza galva arī par Tīnūžu pamatskolas slēgšanu vai tās pārveidošanu par Ikšķiles vidusskolas filiāli. Tīnūžu pamatskolā šobrīd mācās gandrīz divas reizes vairāk (180 ) skolēnu nekā nepieciešams. Lai skola nebūtu jāslēdz, tajā jābūt ne mazāk par simts audzēkņiem.

“Tīnūžu pamatskolu saviem bērniem nereti izvēlas ne tikai Ikšķiles novada, bet arī Ogres iedzīvotāji. 1.klasē šajā mācību gadā pieteikušies vairāk nekā 20 bērnu. Vecākiem ir ļoti ērti pa ceļam uz darbu Rīgā atvest no rītiem bērnus uz skolu un vakarā paņemt. Tas nenozīmē, ka Tīnūžos var mācīties tikai tie bērni, kuru vecāki pārvietojas ar personiskajām automašīnām. Skolēnu un skolotāju rīcībā ir arī pašvaldības transports Mums ir divi autobusi – mazais un lielais. Abi ir norīkoti bērnu pārvadāšanai,” stāsta J.Rudzītis.  

Un turpina “Autobusiem ir noteikts maršruts. No rīta mazais autobuss atved no Tīnūžiem piecgadīgos un sešgadīgos bērnus uz Ikšķili un pēcpusdienā aizved atpakaļ. Tad izvadā pa mājām sākumklašu audzēkņus, kuri mācās Tīnūžu pamatskolā. Savukārt lielais autobuss  atved un aizved uz Ikšķili un Ogri  skolotājus un vecāko klašu skolēnus. No Ogres ar pašvaldības autobusu pēcpusdienās uz mājām brauc arī Ogres vidusskolu, arodskolu un Ogres Meža tehnikuma audzēkņi”.

Ikšķiles pašvaldība ir pirmā valstī, kas 1992.gadā iegādājās autobusu, ko izmanto skolēnu pārvadāšanai. J.Rudzītis rēķina, ka pa novada ceļiem ripo jau piektais autobuss, kas nopirkts par pašvaldības līdzekļiem. Priekšsedētāja vietnieks atgādina, ka Ikšķiles pašvaldība savulaik atvēlējusi naudu arī Tīnūžu pamatskolas celtniecībai. “Visi tik runā, ka Cesvaines vidusskola ir pirmā vispārizglītojošā skola valstī, kas uzcelta par valsts līdzekļiem. Bet mēs bijām pirmā pašvaldība, kas par saviem līdzekļiem pirms desmit gadiem uzcēlām Tīnūžu pamatskolas jauno ēku,” uzsver J.Rudzītis.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/11484

2009. gada 20. jūlijā, 21:54, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

MR PENDELIS • 2019. gada 9. novembrī, 10:28
Liecība, kā es beidzu savas finansiālās rūpes Sveiki visi, mēs izsniedzam aizdevumus privātpersonām, uzņēmumiem un sadarbības iestādēm biznesa aizdevumiem, kas finansē lauksaimniecību un projektus. Es esmu Klensijas Deksteres kundze. Es dzīvoju Floridā un šodien esmu laimīga sieviete, es vēlos pateikties Pendelis Wealth kungam par piedāvātajiem aizdevumiem, dievišķo vīru. (TAS IR PATIESS) sazināties pa e-pastu: pwloancompany484@gmail.com Ar laba vēlējumiem
Ruth Lee • 2019. gada 7. augustā, 15:33
Vai jums ir nepieciešams bizness vai personīgais aizdevums? Ja jā, es vēlos jūs iepazīstināt ar Džeimsu Andersonu. Viņš ir labākais un godīgākais aizdevējs, ko esmu atradis craigslist. Es saņēmu aizdevumu 178 000 ASV dolāru pēc tam, kad esmu vairākas reizes izkrāpis, kā arī viņam ir arī ieguldījumu programmas. Viņš varētu jums palīdzēt arī ar manu nosūtījumu, tāpēc, ja jums ir nepieciešams aizdevums, viss, kas jums jādara, ir rakstīt Tomasam Andersonam ar manu nodošanas kodu (aAC0112), ir svarīgi norādīt manu kodu, jo es saņemu novirzīšanas punktus. Lūk, tur sazinieties ar e-pastu: info.cashcraft84@gmail.com Rūta
mr hope • 2010. gada 30. novembrī, 16:02
hello vienu reizi MĒS PIEDĀVĀJAM aizdevuma iespējas ātrāk, lai cilvēki, piemēram LIKE Tirdzniecības un Personal, House kredīts ar 3% likmi rate.Interested personām ir sazināties ar kredītspeciālistu pa e-pastu ar tālāk informāciju: VĀRDS :...................... Uzvārds :............. VALSTS :................. Tālruņa .............. numurs :.................. PROFESIJAS :...................... AGE :............... Kredīta summa VAJADZīGI :................. E-pasts: hope.loanhelp @ gmail.com Sveicieni Mr HOPE

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet