Atgriezties pie raksta

Skolu vadība solās riskēt – izlaidumos mūzika būs

Jūnija pirmā puse tradicionāli bijusi izlaidumu laiks, bet, kā vakar ziņoja portāls nra.lv, daudzās skolās, it sevišķi Rīgas mācību iestādēs, šie skaistie pasākumi notiekot bez dziesmām un mūzikas, ja neskaita vien Latvijas Republikas valsts himnas atskaņošanu... Skolu vadība, zinot par iespējamām represijām ievērojama naudas soda apmērā, atsakās no vēlmes izlaidumu laikā atskaņot mūziku un pat neļauj bērniem nodziedāt viņu sagatavotās dziesmas.

"OVV" sazinājās ar vairākiem mūsu novadu skolu direktoriem, lai uzzinātu, kā jau notika vai vēl tikai notiks audzēkņu izlaidumi.


Ogres 1.vidusskolas direktore Ineta Tamane pastāstīja, ka viņas vadītajā mācību iestādē izlaidumu laikā mūzika netiekot atskaņota, bet audzēkņi dzied tās dziesmas, ko mācību gada laikā iemācījušies. Tā kā izlaidums, direktoresprāt, ir mācību procesa neatņemama sastāvdaļa, tad Autortiesību likums netiek pārkāpts.


Ķeguma komercnovirziena vidusskolas direktors Edgars Viņķis atklāja, ka Ķeguma vidusskolas izlaidumā mūzika tomēr skanēšot, jo tā nav komerciāla iestāde, kas pelna naudu. Arī ieeja pasākumā ir bez maksas.


Lielvārdes pamatskolas direktora Anda Pētersona vadītajā mācību iestādē izlaidums notiks rīt, 16.jūnijā. Mūzika, kā izteicās direktors, protams, tikšot atskaņota, un skolas audzēkņi arī dziedāšot. Nākšoties riskēt, lai valstiski nesakārtotu lietu dēļ nenotiktu ņirgāšanās par bērniem.


Ikšķiles vidusskolas direktore Laima Kalniņa izteicās: ja viņas vadīto skolu sodīs, lai soda, bet vismaz pagaidām mūzika un dziesmas izlaidumos skanēs. Šie pasākumi bez mūzikas nemaz nav iedomājami. Tas būtu prātam neaptverami – aizliegt bērniem dziesmas, ko viņi ir iemācījušies, nodziedāt saviem vienaudžiem, skolotājiem un vecākiem. Ja būs kādi konkrēti rīkojumi, tad, protams, vajadzēs uz tiem reaģēt, bet pagaidām izskatoties, ka mēs "no viena grāvja nonākam otrā"...

Visu rakstu lasiet laikraksta "Ogres Vēstis Visiem" 15.jūnija numurā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/20514

2012. gada 15. jūnijā, 16:08, Aktualitātes
Ritvars Raits, "Ogres Vēstis Visiem”

Jaunākie komentāri

:) • 2012. gada 15. jūnijā, 22:45
Var tācu atskaņot tautas mūziku vai to autoru mūziku, kuri miruši pirms 70 gadiem!
Dore • 2012. gada 15. jūnijā, 17:44
Pēdējās dienās kādā intervijā bija skaidrojums, ka izlaidums ir mācību procesa daļa, kurā mūziku un dziesmas drīkst atskaņot un izpildīt.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet