Atgriezties pie raksta

Kompozīcija pie "Kaķīša dzirnavām" tapusi bez saskaņojuma

Kopš kāda laika virs reklāmas staba pie kafejnīcas "Kaķīša dzirnavas", kas atrodas Ogrē, Bērzu alejas sākumā, redzama īpatnēja no manekena un rotaļu lelles izveidota kompozīcija, kas garāmgājējos izraisa dažādu reakciju. "OVV" skaidroja, kas tas ir par mākslas darbu un cik legāli tas tur atrodas.

Sazinoties ar Ogres novada pašvaldības galveno mākslinieku Krišu Skrastiņu, atklājās, ka arī Būvvaldes amatpersonu redzīgajām acīm šī instalācija nav paslīdējusi garām. Vēl nemaz nerunājot par objekta māksliniecisko kvalitāti, novada mākslinieks bija kategorisks – ne tādu "skulptūru", ne arī aku grodus, kas kā vizuālie elementi novietoti turpat pie kafejnīcas, nedrīkstēja tur likt bez saskaņojuma būvvaldē. Kāpēc? Lai arī zeme, kur tas viss atrodas, ir privātīpašums, tā tomēr ir publiska vieta, par ko liecina visiem pieejamā kafejnīca. No K.Skrastiņa atbildēm bija noprotams, ka savdabīgā mākslas izpausme Bērzu alejā netiks atstāta bez Ogres novada pašvaldības Būvvaldes uzmanības.


"OVV" mēģināja sazināties ar nama saimnieci Everitu Dāvi, taču izrādījās, ka viņa šobrīd atrodas ārvalstīs. Uz tālruņa zvanu laipni atbildēja E.Dāves māte Rita Bondare, kura sarunas sākumā gan pauda neizpratni, kāpēc būtu vajadzīgs saskaņojums par objektu, kas atrodas uz privātas zemes un uz reklāmas staba, kas ir jau saskaņots, bet pēc tam solīja par šo problēmu informēt meitu, kā arī sazināties ar galveno mākslinieku. Runājot par pašu mākslas darbu, R.Bondare atklāja, ka tam nav ne nosaukuma, ne īpašas idejas, tas esot tāds vienkāršs izdomājums.


Pāris dienas pēc sarunas ar R.Bondari kompozīcija virs reklāmas staba Bērzu alejas sākumā piedzīvoja nelielas izmaiņas – rotaļu lelle tika aizsegta ar gaišu audumu, tāpēc "OVV" vēlreiz sazinājās ar galveno mākslinieku, lai noskaidrotu, vai izmaiņas varbūt veiktas pēc sarunas ar viņu. Kā paskaidroja K.Skrastiņš, kafejnīcas īpašnieki uz to brīdi pašvaldībā vēl nebija vērsušies, lai risinātu šo problēmu. Mākslinieka nostāja joprojām nebija mainījusies – noformējumu pie "Kaķīša dzirnavām" viņš uzskata par publiskai videi nepiemērotu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/20793

2012. gada 12. jūlijā, 09:19, Aktualitātes
Ritvars Raits, "Ogres Vēstis Visiem"

Jaunākie komentāri

Iedzīvotāja • 2012. gada 18. jūlijā, 01:57
Man ļoti patīk, ka iedzīvotāji rīkojas un kaut ko dara savā pilsētā, kaut gan ar konkrētajām transformācijām- nu nesakrīt man gaumes. Un arī liekas, ka nav izdevies nodot domu par sargāšanu un zibeni- pilnīgi pretēji. Kā teica mani Ogres ciemiņi: Kas jums tur par vodoo bērnu? Tā arī šo veidojumu saucam, asociējas ar kādām mātes sāpēm, par to arī liek domāt. Bet vai vajag tā apkarot šos centienus? Nu žēl, ka baltais zārks pazuda- tas taču ir forši! Piesaista uzmanību! Tāds trakais, mākslinieciskais pisētas gars. Tas pūķis skvērā taču arī ne pēc kā neizskatās, bet forši, ka kaut kas jauns un mainīgs. Sabilē viena iedzīvotāja savu pilsētu padarīja par tūrisma objektu ar izbāztajiem ļautiņiem. Vai tas būtu sanācis, ja jau pasā saknē viņa tiktu apkarota? Drīzāk vairāk ko tādu dullu vajag, varbūt tikai mīļu un naivu, ne tik sāpīgu.
Ilzei • 2012. gada 17. jūlijā, 20:27
Manuprāt Ilzei pašai nav viedokļa ,kaut ko SAMURGOJUSI...cita vārdiem
zika • 2012. gada 17. jūlijā, 19:55
Kas tad Bobi liek skatīties, skaties uz otru pusi.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet