Atgriezties pie raksta

Lauberes bērnu namā audzēkņi spieduši citus bērnus apzagt veikalu

Konstatējot ilgstošus un sistemātiskus bērnu tiesību pārkāpumus bērnu ārpusģimenes aprūpes iestādē „Laubere”, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) ir pieņēmusi lēmumu lūgt Ogres novada Domi slēgt šo bērnu namu, vēsta portāls nra.lv.


Pēdējās pārbaudēs konstatēts, ka bērnu nama "Laubere" audzēkņi ilgstoši un regulāri ir bijuši pakļauti vardarbībai, turklāt jaunākie audzēkņi ir iesaistīti zādzībās un citos likumpārkāpumos, savukārt bērnu nama personāls nav spējis nodrošināt bērnu drošību un audzināšanu.


Bērnu namā veiktajās pārbaudēs konstatēts, ka vairāki bērnu nama „Laubere” audzēkņi regulāri izturējušies vardarbīgi pret jaunākajiem iestādes audzēkņiem, papildus tam mudinot un piespiežot jaunākos audzēkņus veikt likumpārkāpumus. Bērnu nama personāls nespēj atrisināt šīs problēmas, ko pārbaudes laikā atzinuši arī inspekcijas pārstāvjiem.


VBTAI rīcībā ir informācija par vairākiem gadījumiem, kad rupji pārkāptas bērnu tiesības. Piemēram, vecākie bērnu nama audzēkņi, izmantojot nazi, piespieduši jaunāko grupu audzēkņus apzagt vietējo veikalu. Tāpat fiksēti arī vairāki klajas vardarbības gadījumi, kas notikuši personāla klātbūtnē. Tomēr uz vairākiem no tiem nav sekojusi nekāda personāla reakcija.


Tādēļ VBTAI lūgs ne tikai slēgt bērnu namu, bet arī piemērot bērnu nama "Laubere" direktorei disciplinārsodu, vienlaikus skatot arī citu iestādes darbinieku atbildības pakāpi par notikušajiem pārkāpumiem.


Bērnu nama slēgšanas gadījumā VBTAI sniegs visu iespējamo palīdzību un atbalstu, lai iespējami ātri nodrošinātu citus ārpusģimenes aprūpes pakalpojumus bērnu nama audzēkņiem. Arī šodien, 31.jūlijā, VBTAI pārstāvji ir devušies uz bērnu namu „Laubere”, lai informētu bērnus par radušos situāciju un tās iespējamajiem risinājumiem.


Atgādinām, ka 2008.gadā VBTAI sadarbībā ar nodibinājuma "Centrs "Dardedze"" speciālistiem šai ārpusģimenes aprūpes iestādei sniedza rekomendācijas vardarbības risku mazināšanai un novēršanai, tomēr ieteikumi nav ņemti vērā.

Materiāls publicēts sadarbībā ar
Neatkarīgā rīta avīze
Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/21006

2012. gada 31. jūlijā, 19:15, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

der • 2012. gada 8. augustā, 08:08
nu pusaudžu psiholoģiskais terors ir ļoti vardarbīgs, cik daudz dēļ tā izdara pašnāvības.? Un protams, ka lika, jo ja nedarīs var dabūt pa muti, atspārdīt........ tāpēc esiet saprotoši. Un ja ir kādi grūti audzināmi, tad jāizstrādā vadlinijas, cik var būt liels pārkāpums, kāda tabula ar pazīmju kopumiem, kurus savācot šie īpašie bērni ir jāsūta īpašā stingra režīma pāraudzināšanas skolā. Jo nekas tā neaudzina, kā disciplīna. ja uķināsies izaudzēs monstru - ticiet man, paši cietīsim no tā. Amērikas piemēri ir daudzi....
sw • 2012. gada 2. augustā, 16:17
piespieda, kā tad :) iepriekšējā kriminālā pieredze piespieda turpināt bet idejiskajiem autoriem un organizētājiem, kas šeit vienlaikus ir arī darbojošās personas, vienmēr jau vieglāk vainu uzvelt citiem
zivij • 2012. gada 1. augustā, 11:31
tie bēri VBTAI ir sastāstījuši pasakas. medijos jau apraksta tā, it kā viņus tur spīdzinātu + vēl tie meli, līdz ar to situācija rada nepareizu iespaidu

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet