Atgriezties pie raksta

Pārbaudi Lauberē veica pēc audzēkņu zvaniem uz uzticības tālruni

"Ogres novada dome nav saņēmusi no Labklājības ministrijas Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) oficiālu ziņojumu par bērnunamu "Laubere". Tikai šorīt uzzināju, ka domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis e-pastā saņēmis viņam adresētu VBTAI informāciju par veikto pārbaudi bērnunamā "Laubere" un izdarītajiem secinājumiem," tā situāciju komentē Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe.


"Līdz šim pašvaldība nebija informēta arī par pārbaudi.
 
Šorīt nekavējoties sazinājos ar VBTAI un uzzināju, ka VBTAI pārstāves dodas uz bērnunamu, lai ar pārbaudē apkopoto informāciju un secinājumiem iepazīstinātu bērnunama "Laubere" direktori Imantu Kalniņu.
 
Kopā ar Ogres novada sociālā dienesta vadītāju Sarmīti Ozoliņu un Lauberes pagasta pārvaldes vadītāju nekavējoties devos uz bērnunamu, lai tiktos ar VBTAI pārstāvēm un bērnunama vadību.
 
Tiekoties ar VBTAI pārstāvēm, noskaidrojās, ka pārbaude par esošo situāciju bērnunamā "Laubere" veikta, pamatojoties uz audzēkņu zvaniem uz bērnu uzticības tālruni.
 
Esmu uzdevusi bērnunama direktorei līdz šīs nedēļas beigām iesniegt detalizētu skaidrojumu par stāvokli bērnunamā un VBTAI ziņojumā norādītājiem pārkāpumiem un ziņojumu par neatliekamajiem pasākumiem to novēršanai. Uzskatu, ka ir jāizstrādā kompleksa rīcības programma, piesaistot psihologu, policijas, sociālā dienesta pārstāvjus. Bērnunama vadībai ir jāpastiprina sadarbība ar to pašvaldību bāriņtiesām, kuras ievietojušas bērnus Lauberes bērnunamā. Šobrīd tur uzturas bērni no Aizkraukles, Grobiņas un Ogres novada.
 
Jāpiebilst, ka situāciju bērnunamā "Laubere" negatīvi ietekmējusi dažu sociāli nelabvēlīgu pusaudžu ievietošana bērnunamā pēdējo mēnešu laikā. Turklāt vasarā daļa bērnunama darbinieku izmanto atvaļinājumu, tāpēc iespējams, nav bijusi pietiekama uzraudzība un kontrole.
 
Iepriekšējā pārbaude no VBTAI puses tika veikta 2008.gadā, kad bērnunams bija Ogres rajona pakļautības iestāde, un tagad izdarīt secinājumu, kas situācija bērnunamā kopš 2008. gada nav uzlabojusies, ir pārsteidzīgi. Uzskatu, ka ir jāveic sistēmiskas pārbaudes, lai šādu secinājumu izdarītu, un VBTAI pārstāves apsola šādas pārbaudes veikt, lai izvērtētu dinamiku, kāda ir bijusi kopš 2008.gada.
 
Es nevaru noliegt, ka bērnunama "Laubere" darbā nav trūkumu, un neapšaubu VBTAI kompetenci, izdarot secinājumus par situāciju bērnunamā – pārkāpumi ir konstatēti un tie ir jānovērš, taču ir arī zināmi pārspīlējumi.
 
No pašvaldības puses kontrole pār bērnunama darbu tiks pastiprināta, esam gatavi sadarboties ar VBTAI un citiem Labklājības ministrijas speciālistiem, lai stāvokli šajā iestādē uzlabotu. Pēc atkārtota vērtējuma dome lems, kā rīkoties tālāk."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/21007

2012. gada 31. jūlijā, 20:32, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

>>Cilvēks • 2012. gada 1. augustā, 11:58
Ko tiešām interesantu Tu gribi atrast šajā jautājumā: ka Ogres novada Domei par smagu " pavilkt" , finansēt šīs specifiskās mācību iestādes uzturēšanu, kurā vairāk bērnu ir citiem reģioniem kā no vietējā?
baltikums • 2012. gada 1. augustā, 08:51
Tā e-pastu padarīšana neko labu neliecina par VBTAI - nu kas tas pat līmeni vispār?
Pūķe vai Helmanis? • 2012. gada 1. augustā, 00:51
DELFI rakstīja tā: "Pūķe vai Helmanis? 31.07.2012 23:30. Tak tieši V.Pūķe taču ir atbildīgā par bērnunamiem u.c. līdzīgām iestādēm. Bet, vai viņa netiek ņemta nopietni, ja e-patu sūta otram domes vietniekam Helmanim?: "Līdz šim pašvaldība nebija informēta arī par pārbaudi. Tikai šorīt uzzināju, ka domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis e-pastā saņēmis viņam adresētu VBTAI informāciju par veikto pārbaudi bērnunamā "Laubere" un izdarītajiem secinājumiem. /../," uzsvēra Pūķe." Kā tur ira istenībā?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet