Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Ogre piesakās uz skulptūru pilsētas statusu Foto

Augusta beigās Ogres vizuālais tēls tika papildināts ar sešām jaunu un idejām pārbagātu Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidotām skulptūrām, kas atsvaidzinās un padarīs pievilcīgāku pilsētas vidi.


Portālā Ogrenet jau rakstījām par Ogres novada pašvaldības sadarbību ar tēlnieku Valtu Barkānu un vairākiem Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības 1. un 2.kursa studentiem. Divu mēnešu laikā tapuši un savas mājvietas raduši seši granītā kalti mākslas darbi. Trīs no tiem atrodas Ogres vecupes pludmalē, divi – Līkā tilta abos galos, bet viens – netālu no pareizticīgo baznīcas.


"Dažu dienu laikā kopš skulptūru uzstādīšanas lielākoties saņemtas pozitīvas atsauksmes," atzīst tēlnieks un projekta vadītājs Valts Barkāns. Runājot par mākslas darbu veidošanas procesu, V.Barkāns stāsta, ka īpašu sarežģījumu nav bijis, jo par galveno elementu – materiālu – varēja nesatraukties, jo to finansējusi dome. "Ražošanas process ritēja gludi – visi veseli, visi priecīgi," piebilst V.Barkāns.


Portāla Ogrenet forumā nesen tika izveidota diskusija par vienas no skultpūras neatbilstību izvēlētajai vietai, sakot, ka tā pārāk tuvu atrodas ... miskastēm. "Problēma ir tāda, ka mēs tādus mākslas darbus kā skulptūras atraujam no savas ikdienišķās dzīves un uztveram to kā kaut ko īpašu, nebijušu un cilvēkam netverošu. Tomēr šo sešu skulptūru būtība ir sekojoša – mākslai ir jābūt tur, kur mēs esam, kur mēs atpūšamies vai kur dodamies savās ikdienas gaitās. Šādai mākslai nav jabūt aiz stikla un pieslēgtai signalizācijai ar visu apsardzi. Tai ir jābūt brīvai un jāsniedz cilvēkiem pozitīvas emocijas, radot atgriezenisko saiti," Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis aicina šo dāvanu ogrēniešiem un pilsētas viesiem uztvert pēc iespējas vienkāršāk un brīvāk. Tam piekrīt arī V.Barkāns, sakot, ka pie skulptūrām drīkst un vajag pieiet, aptaustīt tās un noteikti arī nofotografēties.


Ogrē uzstādītas sešas skulptūras: Trīs kuģīši (Anete Bajāre), Pludmales čības (Anna Rasmus), Pēdas (Artūrs Lakšēvics), Buras (Laima Daberte), Skatu rāmis (Solvita Rulle), Trīs priedes (Rihards Ābeltiņš).


Diemžēl kāds uz viena no mākslas darbiem jau gribējis izpausties ar savu mākslu, uzķēpājot ķiņķēziņu. "Vēlos šiem māksliniekiem ieteikt veidot pašiem savus mākslas darbus, nebojājot citu paveikto. Noteikti padomāsim arī par grafiti māksliniekiem, izveidojot vietu, kur varēs izpausties, kā vien sirds kāro," par vēl viena mākslai pietuvināta objekta radīšanu stāsta E.Helmanis.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/21433

2012. gada 6. septembrī, 13:19, Aktualitātes
Oļegs Visockis

Jaunākie komentāri

miss • 2012. gada 9. septembrī, 20:46
Barkāns atkal izceļās ar "projektu". Studentiem patiešām nekas par šo darbu mēneša un vairāk garumā nav ticis samaksāts. Diez cik saņēma pats projekta vadītājs un projekta koordinatori?
risoft • 2012. gada 9. septembrī, 19:50
Protams zinu - haters gonna hate.. Bet ņemiet vērā, ka studenti pirmo reiz strādāja akmenī un Ogres pilsēta šos darbus dabūja tīri par pašizmaksas cenām, jo studentiem par ieguldīto darbu netika samaksāts ne santīms - par darbiem pat "paldies" tā īsti neviens nav pateicis.. Bet nu, mums protams ļoti žēl, ja kādam kaut kas nepatīk..!
asorti • 2012. gada 7. septembrī, 13:25
Smuki, kuģīši un mākslinieciskais akmens ar cut out vidu ir labākie. Bet tās priedes izbrīnīja, bik nes pēc kapa piemineklja vai vecticībnieku krusta pa gabalu, nu bet visi pārējie patīk.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet