Atgriezties pie raksta

Ogre var kļūt par skulptūru pilsētu, šodien oficiāli atklātas jau sešas (FOTO + video)

Šodien Ogrē oficiāli atklāja sešas Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidotās skulptūras – trīs pie Ogres upes un trīs – pie Ogres vecupes. Diemžēl Anetes Bajāres skulptūra "Trīs kuģīši" atklāšanas dienu sagaidīja vairs tikai ar diviem kuģīšiem.


Anete Bajāre neslēpa savu sarūgtinājumu. Iespējams, ka mākslas darba sapostīšana atstās pēdas ne vien dvēselē, bet ietekmēs arī viņas turpmākos darbus. Skulptūras varētu kļūt robustākas un ne tik vieglas. Māksliniece solīja netaisīt vairs neko tādu, ko tik viegli nolauzt. "Tā būs lieta, par ko es domāšu vairāk," viņa sacīja.


Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis jauniešiem iesaka mēģināt konkurēt ar skulptūru veidotājiem – arī jauniešiem – citādākā veidā, ne postot viņu radīto. "Ir bēdīgi, ja kāds kaut ko dara, bet kāds – vienkārši demolē," viņš teica. Citādi darītājiem nolaižas rokas.


Zāģēt un strādāt ar akmeni ir patiesi grūts darbs. Demolētāji tiek aicināti pieteikties un kaut ko no akmens izgatavot paši – varbūt tad kāre postīt ievirzīsies citās sliedēs.


Latvijas Mākslas akadēmijas docents Valtis Barkāns, tēlnieks un šī projekta vadītājs, neslēpj, ka viņam ir labi padarīta darba sajūta. "Lielākajai daļai patīk šie darbi, un par to ir lielākais prieks," viņš saka. Lai arī skulptūras vecmeistari Latvijā vairāk iecienījuši kompaktas formas – viss liekais lai nolūst, ripinot skulptūru no kalna – tomēr jauniešiem piestāv gaisīgums. Mūsdienu apstrādes instrumenti ļauj realizēt pat visai pārdrošas ieceres.


Ogrei ir visas iespējas kļūt par skulptūru pilsētu. Studenti no Rēzeknes izteikuši vēlmi izgatavot skulptūras, kuras novietot paredzēts pie Ogres rajona slimnīcas. Vēl notiek pārrunu process ar visām iesaistītajā pusēm.


Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/21617

2012. gada 20. septembrī, 22:46, Aktualitātes
Anita Zeiliņa

Jaunākie komentāri

Nika • 2014. gada 3. novembrī, 21:29
Ļoti jauki! Prieks, ka mūsu pilsētā ir šo jauno mākslinieku darbi! Varbūt kādreiz leposimies,ka Ogrē ir pirmie darbi slaveniem skulptoriem...
:) • 2012. gada 23. septembrī, 00:31
Ļoti patīk ideja par skulptūru pilsētu. Vismaz kaut kas nedzirdēts un neredzēts. Un cilvēkiem arī patīk- tik daudzi fotografējas pie Ogres priedēm. Varbūt papīra laiviņām bija izvēlēta slikta vieta- ceļš uz Bermudu, vieta, kur neviens netraucē demolēt. Ļoti žēl, jo skaista- varbūt viena no skaistākajām blakus akmens rāmim. Un nemaz neizskatās tik viegli salaužama.
gardenija53 • 2012. gada 21. septembrī, 22:52
Jebkura māksla iedvesmo uz jauniem panākumiem!!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet