Atgriezties pie raksta

Pēkšņie elektropadeves traucējumi "nosvilina" slimnīcas datorus

Nepilnas stundas laikā Ogres rajona slimnīcā bez brīdinājuma četras reizes tika pārtraukta elektroenerģijas padeve, kas radījusi būtiskus zaudējumus un kavējusi pacientu pieņemšanu un aprūpi. "Acīmredzot elektrības atjaunošanas laikā ir bijis tik spēcīgs spriegums, ka divi datori vienkārši nosvila," portālu Ogrenet informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.


Iestādes saimniecības struktūrvienības vadītājs Aleksandrs Radionovs jau veicis bojāto tehnisko iekārtu uzskaitījumu. Elektrības svārstību rezultātā bojāts rentgena iekārtas dators un laboratorijas serveris, kā arī iekšējās telefonu stacijas programmas sistēma. "Datortomogrāfa lampa vien maksā 30 tūkstošus. Ja tajā brīdī tiktu veikti izmeklējumi,tad tā lampa būtu pagalam," iespējamos zaudējumus lēš D.Širovs. Bez sarežģījumiem izdevies savest kārtībā slimnīcas un piegulošās teritorijas video novērošanas sistēmu.


D.Širovs: "Slimnīcai nav jānodarbojas ar elektrības ražošanu"
Pēc pirmā pārrāvuma ilgu laiku nav izdevies sazināties ar centrāli. Tikmēr Latvenergo uz slimnīcas iebildumiem esot reaģējuši samērā vēsi, sakot, lai slimnīcā izvieto stabilizatorus un ģenerators. "Protams, šādos gadījumos slimnīcā automātiski ieslēdzas dīzeļģenerators, taču tas pilnībā nenodrošina ar vajadzīgo jaudu," tā A.Radionovs. Tikmēr SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs norāda, ka slimnīcai jau primārais nav elektrības ražošana.


Datoriem pieticis ar pirmo pārrāvumu
"Ir bijušas reizes, kad elektrība noraustās, bet šoreiz tā vienkārši pazuda," stāsta slimnīcas rentgena nodaļas vadītāja Rita Ārste. "Tā rezultātā izšāva gan servera, gan darba datoru, atslēdzās arī rentgenaparāts. Visvairāk cieta tieši servera dators, kas ir pilnībā sadedzis. Tajā glabājās visa informācija. Strādāt tagad nevaram, rentgenizmeklējuma datus ierakstīt diskā vai pārsūtīt arī nevaram. Nevajadzēja pat četrus pārrāvumus, pietika ar pirmo."


Daktere Ārste piebilst, ka šādi pārrāvumi ir visai bieži. "Aparatūra ir diezgan jūtīga un reaģē kaut uz mazākajām eletrības padeves maiņām," atzīst R.Ārste. Jautājot par citiem starpgadījumiem, daktere piebilst, ka nopietni bojājumi bijuši divus gadus pēc jaunā rentgena aparāta iegādes, un toreiz "Latvenergo" atbildību par to neuzņēmās.


Būtiski ietekmēts arī laboratorijas darba režīms
"Šādi gadījumi ir ļoti traucējoši. Četras reizes izslēdzās elektrība un uzreiz pārstāja darboties visi datori, apstājās arī laboratorijas programmas un analizatori. Iesāktās dārgās hormonu analīzes nācās vairāks reizes atkārtot," elektropadeves traucējumu sekas uzskaita slimnīcas laboratorijas nodaļas vadītāja Evita Šķēle.


"Latvenergo" sola izvērtēt šo gadījumu
Sazinoties ar "Latvenergo", uzņēmuma preses sekretāre Ivita Bidere portālam Ogrenet paskaidroja, ka ir nepieciešams uzzināt, kas tas bijis par bojājumu un kāpēc tas radies. "Tuvākajā laikā sazināsimies ar attiecīgā reģiona a/s "Sadales tīkli" pārstāvjiem un noskaidrosim visus iemeslus," tā I.Bidere. "Ir svarīgi, vai tas radies "Latvenergo" kļūmes dēļ, vai kādās citās iekārtās. Gadījumos, kad tieši "Latvenergo" dēļ ir radušies zaudējumi, tiek izskatīta kompensācijas piemērošana."


Minētais starpgadījums notika pirmdienā, 26.novembrī,- pašā "karstākajā darba laikā" no plkst.13.15 – 14.15.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/22435

2012. gada 29. novembrī, 14:09, Aktualitātes
Oļegs Visockis

Jaunākie komentāri

Man arī:( • 2012. gada 4. decembrī, 19:22
Diemžēl arī man kādu gadu atpakaļ notika tas pats, elektrības pārrāvuma laikā:(
janka • 2012. gada 4. decembrī, 14:58
neesmu elektriķis un nezinu vai tas līdz bet man mājā elektrības vadi ir tikai ar divām dzīslām un štekeru zemējumu es pievienoju pie ""darba nulles" , šī pati darba nulle pievienot pie kopnes un nosacīta bet strādājoša sazemējuma kas pievienots sarūsējušai ūdens urbuma caurulei. tīkla filtrs izčekoja un atdzina par labu esam (deg zaļa konrollampa) un nevajadzēja trīs un nezcik dzīslas pa visu māju vazāt.
m • 2012. gada 4. decembrī, 14:49
Žeļ, ka slimnīca visu brīvo naudiņu iegrūdusi jaunajā Opelī un paskopojusies laba datorspeciālista algai. Skopais maksā divreiz...:(

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet