Atgriezties pie raksta

Lietavas appludina īpašumus Jaunogrē Foto

Ieilgušā lietus dēļ Jaunogres prospektā ir applūduši vairāku māju pagalmi. Situācija tika akcentēta arī šodien aizvadītajā Ogres novada pašvaldības autoceļu uzraudzības komisijas sanāksmē.

Piemēram, no Jaunogres prospekta 37 dzīvojošajiem pašvaldība ir saņēmusi iesniegumu, kur minēts, ka liela daļa mājas pagalma ir applūdusi, turklāt ūdens līmenis pārsniedz 10 centimetrus. Līdzīgas problēmas skārušas arī apkārt esošos īpašumus, ko apliecina arī Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieka Uģa Ulmaņa sacītais, ka šodien ir saņemti vairāki iedzīvotāju zvani par applūdušajiem pagalmiem.


Gar Jaunogres prospektu un Raiņa prospektu izveidotie notekgrāvji nespēj uzņemt lielu daudzumu ūdens, turklāt tie nav pietiekami ietlpīgi gan platumā, gan dziļumā. Tomēr bez vainas nav arī paši iedzīvotāji, kuri vairākās vietās ir neatļauti aizrakuši notekgrāvjus, liedzot ūdenim ceļu pa tiem.


Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Pēteris Špakovskis norādīja, ka visas šīs problēmas pašvaldībai ir zināmas un budžeta finansējuma iespēju robežās tiek veikta notekgrāvju atjaunošana. Speciālisti lēš, ka situāciju, iespējams, izdotos atrisināt ar notekgrāvja izveidošanu Raiņa prospekta ielas otrā pusē.


Slīkst arī Dārza iela
Tikmēr Ogres novada domes deputāts Raimonds Javoišs piebilda, ka liels ūdens daudzums sakrājies Dārza ielā pie VAS "Latvijas Valsts ceļi" Ogres nodaļas ēkas. Ir applūdusi ne tikai gājēju ietve, bet arī ceļa braucamā daļa. "Cilvēki tagad iet pa braucamo daļu, jo nav iespējams iet pa gājēju ietvi,”" tā Javoišs.


Arī citviet pilsētā ūdens novadīšanas sistēmas nespēj tikt galā ar nerimstošo lietu. Gar ietvēm ir izveidojušās pamatīgas peļķes, radot neērtības un pārvietošanās grūtības kā gājējiem, tā arī autovadītājiem.


Šajos gadījumos tūlītējs risinājums, visticamāk, nemaz nav iespējams, tāpēc ir jāvelta visi pieejamie resursi, lai izvairītos no tā nākotnē.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/29984

2014. gada 14. oktobrī, 14:35, Sports
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Rita • 2014. gada 14. oktobrī, 22:05
Mālkalnes prospekta 11 mājas pagalma puse pilnīgā ūdenī un viss gāžas nevis uz notekām , bet mājas sienā, kur turpinoties visu vasaru remontdarbiem jau ilgāku laiku neko nedara. Ūdens jau krājas arī pagrabā...
!!! • 2014. gada 14. oktobrī, 20:49
Tiesi ta! Jaunogre un Ikskile ir niecigi pludi salidzinot ar Parogri! Visiem majas pludo,pat tas majas kuras nav Urgas krasta. Kas bus no rita, ja visu nakti lis??? Cikveki uz/no majas nevar tikt. Ara tacu nav vasara!!! Ja tadi pludi lietus ( par vienu dienu) ko tad gaidit pavasari????
Es • 2014. gada 14. oktobrī, 20:44
Par plūdiem Urgas krastos jau augustā rakstīja, bet neko tā arī nedarīja, lai gan jau tad bija skaidrs, ka upes gultne ir steidzami jātīra. Tagad jau Jaunogre slīkst... Varbūt beidzot pašvaldības atbildīgās amatpersonas sāks risināt samilzušo problēmu? Vai arī gaidīsim "trīs lietas (lasi:plūdi), labas lietas"?!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet