Atgriezties pie raksta

Krīzes situācija Ogrē tika novērsta visas nakts garumā

14.oktobrī lielo lietusgāžu rezultātā pārplūda vairākas Ogres upes, viskritiskākā situācija izveidojās pie Urgas upes Pārogrē, vēsta Ogres novada pašvaldība.

Vakar plkst.17 Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Pēteris Špakovskis sasauca Civilās aizsardzības ārkārtas sēdi, kurā tika pieņemts lēmums nekavējoties rīkoties – attīrīt Urgas upi Pārogrē pie dzelzceļa sliedēm. Tuvākās stundas laikā 2 ekskavatora mašīnas sāka Urgas upes tīrīšanas darbus 300 metru garumā uz vienu un otru pusi no dzelzceļa sliedēm Pārogrā, kur bija izveidojies lielākais ūdens aizsprosts.
 
Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Ineta Tamane informē, ka veidojās bīstama situācija, applūda vairākas mājas, glābšanas darbos tika iesaistīts gan Zemessardzes 54. Inženiertehniskais bataljons, gan pašvaldības policija.
 
"Pašvaldības policijas darbinieki naktī apzināja situāciju un piedāvāja cilvēkiem evakuēties, notika vienošanās ar Ogres viesnīcu, ka nepieciešamības gadījumā cilvēki tika evakuēti uz šo viesnīcu," informē Tamane.
 
Naktī tika uzlauzti vairāki tilti, ko iedzīvotāji patvaļīgi bija uzbūvējuši pār Urgas upi un kas veidoja ūdens nosprostojumu.
 
Bīstama situācija veidojās arī Kartonfabrikas rajonā, kur nepilnīga lietusūdens kanalizācijas sistēma.
 
"Bīstama situācija veidojās arī pie ceļa Ogre – Ogresgals, kur tika pārrauts asfalta segums apmēram 20 metru garumā, nekavējoties darbus uzsāka zemessardzes darbinieki, "Ceļdaris", firma "Selvils",  kuri darbu pabeidza tikai plkst.6 no rīta, satiksme tika atjaunota," informē Tamane.
 
Plkst.9 Ogres novada domes priekšsēdētājs Mangulis rīko ārkārtas sēdi, lai pieņemtu turpmākās rīcības plānu.
 
Plūdu likvidācijas darbus naktī vadīja P.Špakovskis.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/29995

2014. gada 15. oktobrī, 10:07, Sports
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Jānis • 2014. gada 16. oktobrī, 09:16
Visi cenšās novērst sekas, bet kamēr netiks novērsts plūdu cēlonis, tikmēr nekas nemainīsies! Jau iztīrīts Urgas upes aizaugušais posms un nojaukti tiltiņi, kas bremzēja Urgas upes tecējumu, tagad, beidzot, ūdens nonāk līdz sūkņu stacijai, bet vienalga situācija neuzlabojas! Urgas upes profils nav paredzēts tāda daudzuma ūdens novadīšanai. Ir jānoskaidro, no kurienes tik daudz ūdens ienāk Urgas gultnē. Nav jau pirmā reize, kad Ogres novadā līst intensīvs lietus, bet šādu plūdu 40 gadus senā vēsturē nav bijis!
< atbildīgais • 2014. gada 15. oktobrī, 22:09
nav ko brīnīties....skaļie bļāvēji reti kad ir reāla darba darītāji-ne pirmā reize ,ne pēdējā.Brašais reorganizators Helmanis nebija manāms ar tautu ne tad kad plūdos pārrāva dambi, kaut bija Civilās aizsardzības vadītājs, ne tagad.Paldies P.Špakovskim , Ceļdara,Selvila un zemessardzes darbiniekiem par operatīvo darbu naktī!
Bonefacijs • 2014. gada 15. oktobrī, 11:29
Īstā jautrība sāksies pavasarī,rudens lietutiņš parāda pašvaldības nespēju krīzes situācijās.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet