Atgriezties pie raksta

Ceļu policija Ogrē veic "baltā spieķa" reidu Foto

Atgādinot autovadītājiem par baltā spieķa nozīmi ceļu satiksmē, Valsts policija jau tradicionāli šogad piedalās Starptautiskajā Baltā spieķa dienā.

Šodien policisti Ogrē, Skolas ielā, iepretim stacijas laukumam, sadarbojoties ar Latvijas Neredzīgo biedrību un Ogres novada pašvaldības aģentūru "Dziednīca", veica eksperimentu, vērojot autovadītāju rīcību, kad gājējs rāda horizontāli paceltu balto spieķi.


Tā laikā personas ar redzes problēmām centās šķērsot ceļu, izmantojot horizontāli paceltu balto spieķi, kas norāda, ka autovadītājiem šis gājējs ir jāpalaiž. Policijas ekipāža, nomaļus vērojot notiekošo, autovadītājiem, kuri neievēroja ceļu satiksmes noteikumos paredzēto norādījumu par balto spieķi, atgādināja par šīs norādes nozīmi. Jāsaka, ne visi apstājās, bet daži pat centās apbraukt neredzīgo gājēju.


Latvijas ceļu satiksmes noteikumos ir paredzēts, ka transportlīdzekļa vadītājam jebkurā gadījumā, arī ārpus gājēju pārejām jāpalaiž neredzīgais gājējs, kas rāda horizontāli paceltu balto spieķi. Tādēļ Valsts policija aicina automašīnu vadītājus pievērst uzmanību ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam, tādējādi veicinot un nodrošinot drošāku līdzdalību ceļu satiksmē. 


Policija atgādina, ka baltais spieķis ir vienīgā un vispāratzītā neredzīgo un vājredzīgo cilvēku pazīšanas zīme visā pasaulē. Ieraugot gājēju ar baltu spieķi, autovadītājiem jāzina, ka tā ir brīdinājuma ziņa, ka, ja baltais spieķis tiks pacelts, autovadītājam jāapstājas arī vietās, kur nav gājēju pārejas.


Pasaulē Starptautiskā Baltā spieķa diena tiek atzīmēta kopš 1980. gada, savukārt Latvijā to atzīmē kopš 1991.gada. Lai atgādinātu baltā spieķa nozīmi neredzīgo cilvēku drošības un patstāvības veicināšanā, katru gadu daudzās pasaules valstīs tiek atzīmēta Baltā spieķa diena. Šīs dienas ietvaros arī Valsts policija piedalās pasākuma rīkošanā, lai atgādinātu satiksmes dalībniekiem par neredzīgu un vājredzīgu cilvēku klātesamību sabiedrībā un ceļu satiksmē.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/30000

2014. gada 15. oktobrī, 11:30, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Nu • 2014. gada 16. oktobrī, 18:37
Baidās šie cilvēki iet pāri ielai - tepat Mālkalnes prospektā kāds vīrs ar balto spieķi reiz stāvēja pie gājēju pārejas un gaidīja, līdz pienāks kāds cilvēks - kad biju blakus, lūdza, lai pasaku, kad viņš var iet pāri ielai.
arī braucu • 2014. gada 16. oktobrī, 10:21
Tracina, nežēlīgi tracina tie klauni, kas no mušas uztaisa ziloni! PSC! baltais spieķis ibio! trīsdesmit gados esmu divas reizes šādos bezjēdzīgos eksperimentos redzējis tādus neredzīgos. Jā padomju laikā par to skolās nemācīja, bet katru gadu tādas dienas notiek un jādzīvo ir mežā, lai tādus noteikumus nezinātu!!! Es pat bez spieķa vecākus cilvēkus ārpus pārejām laižu pāriet ceļam. Toties uz uz apļa tikai retais brauc otrajā joslā, ja pirmajā nobrauktuvē nav jānogriežās! LŪK PAR KO IR JĀDRĀŽ dolbītie autovadītāji! Ogrē vēl var pieciest, bet no rītierm vai vakaros Lubānas vai Biķernieku ielas apļu piebrauktuves ir sastrēgumu pilnas!!! UN TAS IR KATRU DIENU!!! KAD??? KAD POLICISTI SĀKS DRĀZT PAR REĀLIEM SATIKSMES TRAUCĒJUMIEM AUNAPIERES??? es nemaz nerunāšu par krāniem, kas brauc pa otro joslu, kad pirmā brīva ārpus apdzīvotas vietas!
Autovadītājs • 2014. gada 15. oktobrī, 18:57
Ir tā, ka daļa noliek tiesības un noteikumus nepārlasa-viss aizmirstas. Tapē iesaku pārlasīt, lai atsvaidzinātu zināšanas. Lai visiem uz ceļa veicās...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet