Atgriezties pie raksta

Ogrē rosina izsludināt ārkārtas situāciju Foto

Ogres novada pašvaldībā sasaukta ārkārtas sanāksme, lai lemtu par turpmākajiem risinājumiem pēkšņo plūdu sakarā.

Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Pēteris Špakovskis sacīja, ka situācija neuzlabojas, viss notiekot gluži pretēji. Ūdens līmenis turpina celties, arī prognozes par lietus mitēšanos nav iepriecinošas. Špakovskis norāda, ka kritiska situācija varētu būt vēl vairākas dienas.


Aktīvos rakšanas darbus šobrīd nolemts pārtraukt, uzsākot Urgas monitoringu. Urgas sūknētavas jauda gan ir par mazu, lai novirzītu ūdeni uz Daugavu. Špakovskis lēš, ka tas varētu izraisīt Urgas lejteces applūšanu. Vietējie uzņēmēji, kuriem ir pieejama traktortehnika, jau snieguši palīdzību Urgas tīrīšanā un viņi ir gatavi to turpināt. Paralēli ir plānota īpašumu apsekošana gan Urgas apkaimē, gan citviet.


Civilās aizsardzības komisijas ārkārtas sanāksme tika sasaukta, lai pašvaldība rastu iespējamos krīzes risinājumus un apzinātu pieejamos resursus, ko novirzīt glabšanas darbiem. Nolemts nekavējoties uzstādīt informāciju, kas norādītu, kur un kam zvanīt konkrētās situācijās.


Ogres novada pašvaldības policijai uzdots uzskaitīt plūdos cietušos īpašumus.


Norādīts arī, ka visas Ogres HES slūžas ir atvērtas.


Sanāksmē piedalījās pašvaldības amatpersonas un administrācijas atbildīgie darbinieki, Ogres novada pašvaldības policijas vadība, Valsts glābšanas un ugunsdzēsības dienesta, kā arī Valsts policijas pāŗstāvji.


VUGD un pašvaldības policija ir sākusi applūdušo teritoriju apsekošanu un veic situācijas fiksāciju, aptaujā iedzīvotājus par evakuācijas nepieciešamību. Iedzīvotāji arī ir aicināti zvanīt pa tālruni 65071163 un 65071160 (Ogres novada pašvaldība), lai informētu par nepieciešamo palīdzību.


NB! Tāpat iedzīvotājiem tiek piedāvāta evakuācija. Šobrīd evakuāciju līdz sauzemei lūguši 6 iedzīvotāji. Cilvēki, kuriem nav citas mājvietas, tiks evakuēti uz Slimnīcas ielu 2, kas ir Ogres rajona slimnīcas telpas. SIA "Ogres rajonas slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs informē, ka Slimnīcas ielā 2 var izmitināt vismaz 38 cilvēkus, tiks nodrošināts silts ēdiens. 


Plkst.13 un plkst.19 tiks nodrošināta zupas virtuve Pārogrē pie veikala "Aibe" (Pārogres un Pavasara gatves krustojums), kur ir novietots arī dzeramais ūdens. Plkst.22 tiks nodrošināta silta tēja.


Sekojiet informācijai portālā Ogrenet.


Suntažos upe "aprij" tiltu (foto)
Mutuļojošā Norupīte (foto)
Urgas tīrīšana turpinās (foto)
Nodrošināta evakuācija, silts ēdiens un dzeramais ūdens
Krīzes situācija Ogrē tika novērsta visas nakts garumā
Uz vairākām stundām Ogresgals ticis "atrauts no pasaules" (foto)
Krīze Ogrē: Urga izgājusi no krastiem; veic upes tīrīšanu (papildināts) (foto)
Lietavas appludina īpašumus Jaunogrē (foto)

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/30004

2014. gada 15. oktobrī, 12:33, Sports
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Jānis • 2014. gada 16. oktobrī, 09:09
Visi cenšās novērst sekas, bet kamēr netiks novērsts plūdu cēlonis, tikmēr nekas nemainīsies! Jau iztīrīts Urgas upes aizaugušais posms un nojaukti tiltiņi, kas bremzēja Urgas upes tecējumu, tagad, beidzot, ūdens nonāk līdz sūkņu stacijai, bet vienalga situācija neuzlabojas! Urgas upes profils nav paredzēts tāda daudzuma ūdens novadīšanai. Ir jānoskaidro, no kurienes tik daudz ūdens ienāk Urgas gultnē. Nav jau pirmā reize, kad Ogres novadā līst intensīvs lietus, bet šādu plūdu 40 gadus senā vēsturē nav bijis!
Šķiet, Ogrē vēl viens Feodorovs • 2014. gada 15. oktobrī, 19:04
Kāds komentāros rakstīja, kak Urgā nelikumīgi tiek novadīti ūdeņi no karjera augštecē - tur ir tikai Ciemupes "Paradīzes" karjeri - tātad cilvēki droši varēs piedzīt zaudējumus no šī Ciemupes kunga, vai ne?
Jābūt! • 2014. gada 15. oktobrī, 17:26
HESA slūžam jābūt izņemtām visu ziemu!Vai Feodorovs to ir aizmirsis,labi ka tās nebija šobrī iesalušas!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet