Atgriezties pie raksta

Sasauks domes ārkārtas sēdi ārkārtējas situācijas izsludināšanai Ogrē Foto Pielikums

Šodien plkst.18 Ogres novada pašvaldībā notiks domes ārkārtas sēde par pieprasījumu izsludināt ārkārtējo situāciju Ogrē, informē pašvaldība.

Jau vēstīts, ka šodien Ogres novada pašvaldībā notika pašvaldības vadības, iesaistīto operatīvo dienestu un uzņēmēju sēde, kurā tika pārrunāti jautājumi par plūdu situāciju Ogrē. 


Novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Pēteris Špakovskis informēja, ka Urgas upes tīrīšanas darbi notika visu nakti – no aizsērējumiem tika attīrīta upes gultne Pārogrē pie dzelzceļa tilta caurtekas, kā arī tika nojaukti vairāki tiltiņi, ko iedzīvotāji pāri upei bija izbūvējuši pie savām mājām. Špakovskis pateicās visiem dienestiem, kā arī uzņēmējiem, kuri strādāja visas nakts garumā. 


"Situācija pie Urgas upes šorīt nav uzlabojusies, gluži pretēji. Lietavas turpinās, ūdens vēl aizvien ietek un krājas upē, turklāt upes sūknētavas jauda ir par mazu, lai novadītu tādu ūdens daudzumus," situāciju raksturo Špakovskis. Pastāv bažas – ja upes gultnes tīrīšanas darbi turpināsies, tas varētu radīt jaunus plūdu draudus upes lejtecē, līdz ar to tika pieņemts lēmums tīrīšanas darbus pārtraukt. 


PA "Mālkalne" tehniskais direktors Alberts Vilcāns informēja, ka vakar vakarā "Mālkalnes" darbinieki strādāja Brīvības ielā, kur ar speciālu automašīnu no applūdušajām teritorijām tika atsūknēts ūdens. Naktī tika pārrauts ceļš Ogre – Ogresgals, kur līdz pat plkst.6 rītā strādāja zemessardze, SIA "Ceļdaris" un SIA "Selvils" darbinieki.   


Sēdes laikā tika apkopota informācija par to, kāda tehnika un cilvēku resursi ir pieejami. Priekšsēdētāja vietniece Ineta Tamane informēja, ka savu palīdzību ir piedāvājusi Aizsardzības ministrija, plūdu novēršanas darbos piesaistot NBS karavīrus. VUGD Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks Mereks Silovs informēja, ka ir nokomplektēta komanda, kas ir gatava ar lielas jaudas sūkni veikt applūduši teritoriju atsūknēšanu, tāpat VUGD nodrošinās glābšanas laivas un zābakus dienestu darbiniekiem applūdušo māju iedzīvotāju apzināšanai.


"Primārais šobrīd ir cilvēku drošība. Svarīgi saprast, kāda ir situācija, izpētīt upes augšteci, svarīgi zināt, kur nepieciešamības gadījumā evakuēt cilvēkus un nodrošināt viņiem ēdienu. Nemitīgi jānovēro ūdens līmenis, un attiecīgi pēc situācijas jāpieņem lēmumi," norāda Silovs.


Sēdes laikā tika pieņemts lēmums sagatavot topogrāfijas plānu, lai būtu redzams, kādas komunikācijas atrodas upes tuvumā, tāpat tiks uzņemtas aerofotogrāfijas, lai konstatētu, kādas teritorijas ir applūdušas. Applūstošajās teritorijās tuvākajā laikā tiks uzstādīti plakāti ar visu iesaistīto dienestu kontakttālruņiem, uz kuriem iedzīvotāji var zvanīt neskaidrību gadījumā.


Diennakts tālruņi ir šādi:
Glābšanas dienests 112
Pašvaldības policija 65002402
Sociālais dienests 28807916
P/A „Mālkalne” 65022261
V/AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” 26443393
Sadales tīkli 80200404
Lattelecom 29105924
Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks 29115441


Sociālais dienests informē, ka pie veikala "Aibe" Pārogrē (Pārogres un Pavasara gatves krustojums) šodien plkst.13 tika nodrošināts silts ēdiens, zupas virtuve tur būs arī plkst.19, savukārt plkst.22 tiks nodrošināta silta tēja (papildu informāciju par palīdzības saņemšanu skatīt pielikumā).


Špakovskis prognozē, ka plūdu draudi Ogrē var saglabāties vēl vismaz divas dienas un aicināja visus iesaistītos dienestus šajā laikā strādāt diennakts režīmā.


Sekojiet informācijai portālā Ogrenet.


Ogrē rosina izsludināt ārkārtas situāciju (foto)
Suntažos upe "aprij" tiltu (foto)

Mutuļojošā Norupīte (foto)
Urgas tīrīšana turpinās (foto)
Nodrošināta evakuācija, silts ēdiens un dzeramais ūdens
Krīzes situācija Ogrē tika novērsta visas nakts garumā
Uz vairākām stundām Ogresgals ticis "atrauts no pasaules" (foto)
Krīze Ogrē: Urga izgājusi no krastiem; veic upes tīrīšanu (papildināts) (foto)
Lietavas appludina īpašumus Jaunogrē (foto)

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/30006

2014. gada 15. oktobrī, 15:52, Sports
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Jānis • 2014. gada 16. oktobrī, 09:06
Visi cenšās novērst sekas, bet kamēr netiks novērsts plūdu cēlonis, tikmēr nekas nemainīsies! Jau iztīrīts Urgas upes aizaugušais posms un nojaukti tiltiņi, kas bremzēja Urgas upes tecējumu, tagad, beidzot, ūdens nonāk līdz sūkņu stacijai, bet vienalga situācija neuzlabojas! Urgas upes profils nav paredzēts tāda daudzuma ūdens novadīšanai. Ir jānoskaidro, no kurienes tik daudz ūdens ienāk Urgas gultnē. Nav jau pirmā reize, kad Ogres novadā līst intensīvs lietus, bet šādu plūdu 40 gadus senā vēsturē nav bijis!
Šķiet, Ogrē vēl viens Feodorovs • 2014. gada 15. oktobrī, 19:04
Kāds komentāros rakstīja, kak Urgā nelikumīgi tiek novadīti ūdeņi no karjera augštecē - tur ir tikai Ciemupes "Paradīzes" karjeri - tātad cilvēki droši varēs piedzīt zaudējumus no šī Ciemupes kunga, vai ne?
Bonefacijs • 2014. gada 15. oktobrī, 18:01
Turpiniet apbūvēt paliņu pļavas susiniet purvus u.t.t.,Dabas Māte jums Velnu parādīs,būs Venēcija 9mēnešus gadā.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet