Atgriezties pie raksta

Iedzīvotājiem rūpīgi jāpieskata savi mājdzīvnieki

Līdz ar pavasari un silto laiku mums patīk vairāk laika pavadīt ārpus mājām – brīvā dabā. Protams, tas patīk arī suņiem un kaķiem, un daudzi saimnieki savu mīluli labprāt izlaiž ārā, pilsētas teritorijā.

Ogrē regulāri notiek bezsaimnieku un klaiņojošo kaķu izķeršana un nodošana adopcijai. Lai ievērotu visas dzīvnieku labturības prasības un ļautu dzīvnieku ķērājam atšķirt mājas kaķi no bezsaimnieka kaķa, saimnieki tiek aicināti ievērot dažas vienkāršas prasības.


Saimnieka kaķus nepieciešams apzīmēt ar kakla siksnu
Pirmkārt, saimnieka kaķus nepieciešams apzīmēt ar kakla siksnu, uz kuras norādīts arī saimnieka telefona numurs un adrese. Šādos gadījumos jūsu kaķis noteikti netiks aizvests un nodots adopcijai, kā arī to būs vieglāk atrast gadījumos, kad kaķis būs aizklīdis tālāk no mājām un nevarēs atrast ceļu atpakaļ. Kakla siksna ar telefona numuru ir paša saimnieka drošībai, ka kaķi vienmēr varēs atrast. Dzīvnieku ķērājs nav atbildīgs par gadījumiem, kad adopcijai tiek nodots saimnieka kaķis, kurš nav bijis apzīmēts.


Kaķus iespējams apzīmēt arī ar mikročipu.


Šādu apzīmēšanu ar kakla siksnu (vai mikročipu) nosaka Dzīvnieku aizsardzības likuma 5. panta 2. punkts: Dzīvnieka īpašniekam ir pienākums nodrošināt sterilizēta kaķa apzīmēšanu, ja kaķis uzturas pilsētā vai lauku apdzīvotā vietā dzīvojamo māju tuvumā.


Nesterilizētus kaķus ārā laist nedrīkst
Otrkārt, lai ierobežotu nekontrolētu kaķu pavairošanu, nesterilizētus kaķus ārā laist nedrīkst! Tas attiecas gan uz runčiem, gan kaķenēm – uz jebkuru kaķi, kurš sasniedzis 6 mēnešu vecumu.


Saskaņā ar 2006.gada 4.aprīļa Ministru Kabineta noteikumu Nr. 266 "Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai" 21. punktu, kaķis, kas ir vecāks par sešiem mēnešiem, var brīvi uzturēties ārpus tā īpašnieka vai turētāja valdījumā vai turējumā esošās teritorijas, ja kaķis ir sterilizēts. Tātad, ja runcis vai kaķene tiek laisti ārā, tiem obligāti jābūt sterilizētiem. Nepieļaut nekontrolētu vairošanos ir arī viens no saimnieka pienākumiem Dzīvnieku aizsardzības likuma 5. panta 2. punktā.


Par šī labturības noteikuma neievērošanu saimniekam var tikt uzlikts naudas sods līdz 350 eiro; ja atkārtoti, tad līdz pat EUR 700.


Lūgums būt atbildīgiem saimniekiem un sterilizēt gan savus kaķus, gan suņus.


Dzīvniekam ir jābūt vakcinētam pret trakumsērgu
Treškārt, dzīvniekam ir jābūt vakcinētam pret trakumsērgu. To nosaka MK noteikumu Nr. 291 "Suņu un kaķu turēšanas noteikumi" 5. pants "Īpašnieka pienākums ir nodrošināt suņu un kaķu regulāru vakcinēšanu pret trakumsērgu".


Trakumsērga ir ļoti bīstama slimība gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem, un vakcinēšana ir vienīgais veids, kā no tās izvairīties.


Visiem suņiem obligāti ir jābūt apzīmētiem ar mikročipu
No š.g. 1.jūlija visiem suņiem obligāti ir jābūt apzīmētiem ar mikročipu, kā arī reģistrētiem Lauksaimniecības datu centra datubāzē. To nosaka MK noteikumi Nr. 491 "Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība". Ja kādam mājās ir piedzimuši kucēni, tad vakcinācija un čipošana ir jānodrošina tagadējam saimniekam pirms dzīvnieka nodošanas jaunajam saimniekam. Sods par šī likuma neievērošanu ir līdz pat 350 eiro (ja atkārtoti, tad – 700 eiro).


Ziņojiet par bezsaimnieku kaķiem
Ja jūsu mājas pagalmā vai tuvējā apkārtnē uzturas bezsaimnieka kaķi, tad lūgums par to ziņot Ogres novada pašvaldības aģentūras "Ogres namsaimnieks" pārraudzībā esošajai dzīvnieku patversmei, zvanot uz tel. nr.: 650 44224.


Šādos gadījumos tiks veikta kaķu noķeršana un sterilizācija.


Ja kaķis ir pieradis pie cilvēka, tam tiks meklēti jauni saimnieki. Ja kaķis nav socializējams, tad tas pēc sterilizēšanas tiks nogādāts atpakaļ kolonijā.


Lūdzam iedzīvotāju palīdzību un atsaucību, lai apzinātu visas kaķu kolonijas Ogrē un kopā sakoptu pilsētas vidi.


Raksts tapis sadarbībā ar  dzīvnieku draugu  Katrīnu Kūkumu (katrina.kukuma@gmail.com).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/35238

2016. gada 11. aprīlī, 10:38, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Kaspars • 2016. gada 14. aprīlī, 18:48
Par tiem maziem suņukiem....Nekad gan nav redzēts, ka to saimnieki, savāktu mīluļu izkārnējumus....Visa tirgus apkārtne tiek piemēslota.
vilcene • 2016. gada 12. aprīlī, 16:48
vispār jau normāla kārtība ir tāda- tas kurš audzē suņus vai kaķus, tas veic čipēšanu ...tas ka mūsu valstī acis tiek pievērtas uz vairošanu...tas ir fakts! tāpēc ja tajā sfērē būtu viss sakārtots, tad arī pircējam nebūtu jālauz galvu...
> Jurim • 2016. gada 12. aprīlī, 16:43
Tie ir mazi suņuki, pāris no viņiem vispār augumā kā mazs mincis. Ļoti pieskatīti un mīlēti. Vienmēr ar prieku noskatos, kā viņi iet garajā pastaigā.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet