Atgriezties pie raksta

Top saistošie noteikumi automašīnu piespiedu evakuācijai ziemā

Ogres novada pašvaldības policija ziemas periodā pastiprināti uzrauga, lai no ielu brauktuvēm un gājēju ietvēm tiktu notīrīts sniegs.

"Katru ziemu autovadītājiem tiek atgādināts par ierobežojumiem automašīnu novietošanai ielās, tiek izvietotas ceļa zīmes, kas ikvienam autovadītājam ir obligāti jāievēro, diemžēl atgādinājumi tiek ignorēti, tāpat arī ceļa zīmes. Līdz ar to policijas nekas cits neatliek, kā izmantot neapzinīgu autovadītāju vai nevietā atstāto transportlīdzekļu īpašnieku sodīšanu. Pirmdien nācās sodīt 12 autovadītājus, līdzīgi ir arī citās dienās," informē Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis. 


Iedzīvotāji vēršas pašvaldībā ar sūdzībām par neiztīrītām ielām. Saprotams, sūdzības ir pamatotas, taču ielas nav iespējams atbrīvot no sniega uz ielas atstāto automašīnu dēļ. Viens no spilgtākajiem piemēriem šajā ziņā ir Grīvas prospekts, kur šādi gadījumi ir visbiežāk, līdzīga aina novērojama arī Skolas ielā.


"Ir tā, ka sniegu izšķūrēt vienkārši nav iespējams, ielas malā novietotās mašīnas liedz šo darbu veikt. Ziemas periodā automašīnas novietot varētu atļaut tikai vienā ielas pusē, tad brauktuves tīrīšanu būtu nodrošināta," atzīst pašvaldības aģentūras "Ogres namsaimnieks" Ceļu un pilsētvides nodaļas vadītājs Pēteris Bužers, kurš ir atbildīgs par ielu uzturēšanas darbu uzturēšanu pilsētā. Diemžēl šobrīd ielu uzturēšanas darbu veicējiem jāsauc palīgā pašvaldības policija, un tikai tad var ķerties pie sniega šķūrēšanas darbiem. 


Pēteris Špakovskis, Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks, norāda, ka situācija, kāda šobrīd ir minētajās ielās, nav pieļaujama, un aicina auto īpašniekus aizvākt savus spēkratus no ielām, kur tie nedrīkst atrasties.


Iedzīvotāji visai bieži vēršas pašvaldībā un norāda ielas, kur novietotās automašīnas atrodas ilgstoši, ieaugušas sniega vaļņos un ne tikai traucē ielas uzkopšanas darbus, bet arī apdraud satiksmes drošību. Iedzīvotāji jautā, kāpēc pašvaldība neaizvāc šos auto piespiedu kārtā. Te jāatgādina, ka pašvaldības rīcībai, veicot automašīnu piespiedu evakuāciju, ir jābūt juridiski pamatotai. "Pašvaldība šobrīd izstrādā saistošos noteikumus, kas ļaus likumīgi veikt transportlīdzekļu evakuāciju no vietām, kur tās nelikumīgi atstātas," informē Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis.


VAS "Autoceļu uzturētājs" pārstāvis Egils Pētersons pārstāvis atklāj, ka, piemēram, 9.janvārī Grīvas prospektu izdevies atbrīvot no sniega, jo brauktuves malās mašīnu nebija, toties otrdien, šķūrējot sniegu šajā ielā, tik viegli neiet, tur novietotās mašīnas traucē darbu izpildi, nākas aicināt palīgā policiju, un, kā atzīst ceļu uzturēšanas firmas pārstāvis, policijas līdzdarbība palīdz.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/37652

11. janvārī, 07:40, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

tupuriņš • 11. janvārī, 15:21
Vajadzēja to darīt jau vasarā, nu jau ir stipri vien nokavēts un par vēlu!
Edvīns • 11. janvārī, 13:31
Katru dienu redzu, kā stāv mašīnas pārāk tuvu pie vai tieši uz gājēju pārejas pie tirgus! Traucē gājējiem! Apdraud redzamību! Kur mūsu policija?
pirmie • 11. janvārī, 11:42
Pirmie, kas jāvelk prom ir tie auto, kas novietoti uz gājēju ietves iepretim mazajam veikalam uz Vidus prospekta uz Zilokalnu prospekta stūra, jo tur novietotie auto traucē gan gājējiem, gan braucot no Jaunogres stacijas puses pa Zilokalnu prospektu dēļ šiem auto krustojums ir nepārredzams.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet