Atgriezties pie raksta

"Fazer" uzlabo energopārvaldības sistēmu

Šā gada martā "Fazer Latvija" ieguva starptautisko sertifikātu ISO 50001:2012, kas apliecina, ka uzņēmumā ieviestā energopārvaldības sistēma atbilst minētā standarta prasībām, informē uzņēmums.

Atbildība pret apkārtējo vidi ir viena no "Fazer" sociālās atbildības virzieniem, kur nozīmīgs aspekts ir enerģijas patēriņa samazināšana. "Fazer Latvija" mērķis ir laika posmā no 2012. līdz 2020.gadam samazināt elektroenerģijas patēriņu par 20%. Tas ir komplekss pasākums, optimizējot darbu plānošanu maiznīcā un attīstot ražošanu, uzstādot iekārtas, kas ir energoefektīvas un tērē mazāk enerģiju.


Uzņēmuma aprēķini liecina, ka tādējādi gada laikā izdodas samazināt kopējo enerģijas patēriņu par aptuveni 2 līdz 3%. 


"Iegūtais sertifikāts ir apliecinājums darbam, ko veicam jau daudzu gadu garumā. Uzņēmumā esam ieviesuši virkni energoresursu taupības pasākumus gan mūsu ražotnē, gan birojā. Tas ir nepārtraukts process, jo vienmēr var labāk, un galvenais virzītājspēks ir pašu darbinieku attieksme. Piemēram, izslēdzot gaismu birojā vai ierīci ražotnē, ja konkrētajā brīdī tā nav vajadzīga. Pat nelielas lietas summējoties var dot ievērojamu pozitīvu pienesumu," komentē "Fazer Bakery Baltic" komunikācijas direktore Baiba Gulbe.


2013.gadā, piesaistot Eiropas Savienības līdzfinansējumu, "Fazer Latvija" īstenoja projektu, lai maizes cepšanas procesā radušos siltumu savāktu un izmantotu apkurei, ūdens sildīšanai un citām vajadzībām. Projekta mērķis bija oglekļa dioksīda emisijas samazināšana un vienlaikus energoresursu taupīšana. Jau četrus gadus "Fazer Latvija" biroja telpas un ūdens sildīšana ražotnē tiek veikta, izmantojot maizes cepšanas procesā radušos tvaiku. Saskaņā ar uzņēmuma aprēķiniem, gada griezumā ieguvums ir kopējā gāzes patēriņa samazinājums vidēji par 10 līdz 14%. 


"Fazer Latvija" atbildības pret apkārtējo vidi projekti ietver arī ražošanas procesa atkritumu un kvalitātes prasībām neatbilstošas produkcijas savākšanu pārstrādei. Otrreizējai pārstrādei tiek nodotas arī presētas iepakojuma kartona kastes un papīrs.  


Sertifikātu izsniedza SIA "LRTDEA – TUV Rheinland grupa".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/38464

2017. gada 18. aprīlī, 11:45, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Jēkabs • 2017. gada 19. aprīlī, 07:39
un tagad kad ir sertifikāts šāds un tāds celsiet darbiniekiem( melna darba darītajiem) algas, kaut pa 100 eur??:)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet