Atgriezties pie raksta

Šodien sākas oficiālā peldsezona

Lai gan ūdens temperatūra vēl ir salīdzinoši zema un, iespējams, lielākajai daļai peldētāju nav vēl piemērota, oficiāli Latvijā peldsezona sākas jau 15.maijā.

Lai atpūta pie ūdeņiem un peldēšanās būtu droša, Veselības inspekcija kā ikkatru gadu peldsezonas laikā – no 15.maija līdz 15.septembrim – reizi mēnesī uzraudzīs peldvietu ūdens kvalitāti normatīvajos aktos noteiktajās oficiālajās peldvietās.


Inspekcija jau ir veikusi pirmās pirmssezonas peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudes, un rezultāti liecina, ka mikrobioloģiskais piesārņojums ūdens paraugos nav konstatēts visās 56 oficiālajās peldvietās, kurās tika ņemti paraugi, peldūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts.


Jāpiebilst, ka Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novados paraugi ņemti netika. Tiesa gan, Ogres, Ikšķiles un arī Lielvārdes novados ir reģistrētas neoficiālas peldvietas, kurās arī tiek ņemti paraugi, taču ne tik bieži kā oficiālajās peldēšanas vietās.


Nākamā paraugu ņemšanas reize plānota 5. un 6.jūnijā.


Vienlaicīgi atzīmējam, ka peldvietu ūdens kvalitāte tiek pārbaudīta gan laboratoriski, gan vizuāli. Laboratorijā tiek noteikti ūdens mikrobioloģiskie rādītāji – fekālā piesārņojuma indikatori – zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki. Novērtējot peldvietu vizuāli, īpašu uzmanību Inspekcijas vides speciālisti pievērš netipiskai ūdens krāsai, virsmas aktīvām vielām (noturīgas putas); peldošiem un citiem atkritumiem ūdenī; naftas produktiem; zilaļģu vai zaļaļģu masveida savairošanās procesam (ūdens "ziedēšanai"). Tāpat peldsezonas laikā tiks pārbaudīts, vai peldvietās tiek ievērotas peldvietu uzturēšanas un higiēnas  prasības.


Arī ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja iesaistītes peldvietu kvalitātes uzraudzībā, veicot vizuālus novērojumus peldvietās un fiksējot tos Inspekcijas mājaslapas www.vi.gov.lv sadaļā "Vides veselība" –> "Peldūdens" –> "Iedzīvotāju līdzdalība peldūdens kvalitātes novērojumos" ievietotajā anketā. 


Ja peldvietu ūdens paraugu analīžu rezultāti liecinās, ka ūdens neatbilst prasībām, Inspekcija noteiks peldēšanās ierobežojumus – ieteikumu nepeldēties vai aizliegumu peldēties. Ieteikums nepeldēties galvenokārt attiecas uz jutīgām iedzīvotāju grupām – maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un ar hroniskām slimībām slimojošiem cilvēkiem,  kuru imūnā sistēma ir novājināta. Par peldvietu ūdens izmeklējumu rezultātiem turpmāk regulāri tiks informēts peldvietas apsaimniekotājs, kā arī sabiedrība ar plašsaziņas līdzekļu un Inspekcijas interneta mājaslapas www.vi.gov.lv starpniecību.


Lai izvēlētos piemērotāko oficiālo peldvietu, ir iespēja apskatīties publicēto peldvietu sarakstu Inspekcijas mājaslapas www.vi.gov.lv sadaļā "Vides veselība" –> "Peldūdens" –> "Peldūdens monitorings un informācija par peldvietu ūdens kvalitāti".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/38684

2017. gada 15. maijā, 10:05, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

žurcis • 2017. gada 20. maijā, 02:03
kā ciet? kā es pāriešu pāri upei???
im • 2017. gada 16. maijā, 11:16
Vai jaunais tunelis darbosies tāpat, kā nacionāļu ar patosu atklātā laipa, bildītēs un uz papīra? Ja tā, tad nevajag Jūsu pirmsvēlēšanu projektu.
po • 2017. gada 16. maijā, 08:24
kapec jauna laipa ir ciet?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet