Atgriezties pie raksta

Mazozolos svin Ģimenes dienu Foto

Starptautiskā Ģimenes diena ir svētki, kurus ik gadu atzīmē 15.maijā. Mazozolu filiāles kolektīvs, piedaloties Ogres novada pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā, bija pieteicis savu aktivitāti Mazozolu pagasta Ģimenes dienas organizēšanai 12.maijā. Projekts tika apstiprināts, tā realizēšanai iegūti 1000 eiro.

Mazozolu filiālē mācās 65 bērni no 45 ģimenēm. Viskuplākā ir septiņu bērnu ģimene, no kuras skolu apmeklē četri bērni. Vēl ir divas piecu bērnu, piecas – četru, piecas – trīs , deviņpadsmit – divu un trīspadsmit ģimenēs, kurās ir viens bērns.


Pēc koncerta katra ģimene saņēma izaudzētu stādiņu, lai to koptu un nākotnē tas  izaugtu par skaistu saulespuķi.


Zīmīgi, ka Mazozolu filiālē vairāku projektu izstrādes un realizēšanas rezultātā  Ģimenes dienas pasākumā visi bērni un skolotājas bija tērpušās tautas tērpos, kas izskatījās skaisti un īpaši svinīgi.


Pasākums sākās ar koncertu, kura programmā bija iekļautas dziesmas, dzejoļi, glāžu ritmu spēles un visu deju kolektīvu dejas. Vecāko klašu dejotāji pirmo reizi uzvilka jaunās vestes un pastalas, kuras tika iegādātas par šī projekta līdzekļiem. Tad sekoja lekcija "Veselā ģimenē – vesels gars" un tika parādīti praktiski piemēri bērniem un vecākiem par to, kā sevī uzturēt možu garastāvokli, plānot dienas režīmu un ievērot veselīgu dzīvesveidu. 


Visas dienas garumā skolas muzejā varēja apskatīt izstādi "Ģimenes pūralāde", kurastapšanā piedalījās vairākas Mazozolu ģimenes, atnesot dažādas vēsturiskas mantas. Skolas zālē varēja iepazīties ar skolēnu sagatavoto kolāžu izstādi "Mana ģimene".


Radošajās darbnīcās varēja gatavot filca piespraudes, kreppapīra un papīra ziedus, dekoratīvas gleznas un iegūt informāciju par dzimtas koka veidošanu.


Sagaidot Latvijas simto gadadienu, pēcpusdienā bērni kopā ar saviem vecākiem pie skolas stādīja bērzu birzi. Tagad kuplo simts bērziņi un katra ģimene nākotnē varēs vērot kā aug viņu iestādītais kociņš. 


Dienas izskaņā visi pulcējās kopā, lai baudītu sagādātos pīrādziņus un maizītes. 


Pasākumā piedalījās Mazozolu pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Žvīgurs. Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Ineta Tamane bija atsūtījusi apsveikumu, bet Egils Helmanis ieradās pats un iepazinās arī ar skolas telpām. Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles vadītāja Vera Gruzniņa atzina, ka šobrīd ir uzsākts remonts obligātās izglītības pirmsskolas grupas mācību telpā, taču vēl esot nepieciešams finansējums to pabeigt pilnībā. Pēc telpu apskates Egils Helmanis solīja mēģināt rast risinājumu un runāt ar domi par papildu finansējuma piešķiršanu, lai septembrī piecus un sešus gadus vecie bērni varētu uzsākt mācības skaistās, izremontētās telpās.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/38722

2017. gada 18. maijā, 12:31, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

zelta zebra • 2017. gada 22. maijā, 22:07
Tad jau redzēs, cik aktīvi Skaistās Dzīves nesēji būs Helmanis un Tamane pēc vēlēšanām....(Nu fizioloģiski piegriezusies un komiska šī pārdozētā publicitāte 24 h režīmā!!!)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet