Atgriezties pie raksta

Ar VARAM speciālistiem tiek meklēti risinājumi finansējuma piesaistei

17.maijā Ogres novada pašvaldības domes deputāti un pašvaldības pakļautībā esošo iestāžu pārstāvji devās vizītē pie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda.

Vizītē piedalījās arī VARAM ministra padomnieki Vija Gēme un Edijs Vaznis, kopā ar Ogres novada pašvaldības delegāciju pārrunājot jautājumus par iespējamo finansējuma piesaistīšanu pašvaldības ēkām energoefektivitātes paaugstināšanai.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Egis Helmanis uzsvēra, ka primārās ēkas, kas būtu jānosiltina novadā esot Madlienas vidusskola, Ķeipenes pamatskola, Ogresgala VPII “Ābelīte” un Ogres novada Sporta centra ēka Skolas ielā 12. “Mums ir ļoti svarīgi, lai visas ēkas, kurās mācās bērni, tiktu nosiltinātas un savestas kārtībā. Esam saņēmuši pūrā lielu padomju laika mantojumu, ar kuru mums šobrīd jātiek galā. Īpaši dramatisks stāvoklis ir laukos. Skolas tur pilda ne vien izglītības funkcijas, bet arī kultūras funkcijas. Cilvēki neizbrauc no laukiem, jo viņiem vēl ir palikušas šīs skolas. Tāpēc mums kopīgi jāatrod iespēja, kādā veidā mēs varam šo Eiropas Savienības finansējumu piesaistīt, uzlabojot dzīvi arī lauku iedzīvotājiem.”


Ministrs uzsvēra, ka galvenais esot, lai projektu dokumentācija tiktu sagatavota korekti, maksimāli domājot par inovatīviem risinājumiem. Arī viņa komanda piekrita atzīstot, ka, lai veiksmīgi startētu Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansētajā projektu atklātajā konkursā “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām pilsētvides tehnoloģijām” izglītības iestādēm jāietver projektos dažādi jauninājumi energoefektivitātes jomā. 


Ogres novada pašvaldības domes deputāts Egīls Dzelzītis, kurš ir arī Rīgas Tehniskāsuniversitātes (RTU) Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta direktorsprofesors iepazīstināja ar dažādiem risinājumiem, ko novada izglītības iestādes varētu pielietot. Tāpat viņš ieteica, ka varētu piesaistīt RTU studentus projektu izstrādē.


Sanāksmes noslēgumā visas iesaistītās puses vienojās par tālākiem darbības soļiem. Nākamā tikšanās paredzēta pēc mēneša.  

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/38737

2017. gada 19. maijā, 20:06, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Nu,, • 2017. gada 20. maijā, 15:37
Laikam būs pārcentušies ar tām lielo darbu reklāmām ,bet 3 jūnijā būs gaužām skumji
>;) • 2017. gada 20. maijā, 12:53
ja par emocionalo reakciju, ko izsauc atsevišķiem indivīdiem šis un citi raksti, tad skaudības izraisītie diskomforts nieze pateikt kaut ko sliktu, ir acīmredzama. Bijušo pie varas nedarītāju Priekšvēšanu drudža karstumi
:D • 2017. gada 20. maijā, 12:10
Kādam te briesmīgi sāp, starp citu, par B. nekad nav nācies nobalsot. Lai jauka diena!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet