Atgriezties pie raksta

Stadiona un bibliotēkas attīstībai tiek piedāvāti inovatīvi risinājumi

Šodien Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un Ogres novada Sporta centra direktore Dzirkstīte Žindiga tikās ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes 5. kursa studentu Rūdi Rubeni, lai pārrunātu dažādus Ogres sporta stadiona pilnveidošanas risinājumus.

Ogres novada pašvadība bija uzdevusi R.Rubenim sagatavot priekšlikumus, kā efektīvāk varētu pārvaldīt stadiona ēku un piegulošo teritoriju, izveidojot to mūsdienu standartiem atbilstošu – ar naktsmītnēm, konferenču telpu, modernu apmeklētāju bloku, ieejas bloku un finiša bloku.
 
Dz. Žindiga atzina, ka šobrīd problēmas rada fakts, ka administratīvie darbinieki ir izvietoti divās ēkās – Skolas iela 21 (sporta centrā) un Skolas iela 12 (sporta skolas zālē). Primāri būtu viņus apvienot vienā ēkā. Tāpat būtu jādomā par norāžu un informatīvu materiālu izvietošanu pie stadiona, jo pilsētas viesi bieži nevar atrast stadionu, pabraucot tam garām.
 
Kā piemērotākā vieta, ko paplašināt, piemērojot to vairāku telpu izveidei, tika atzīta sporta centra šautuve. Uzbūvējot tai otro stāvu būtu iespēja izveidot telpas gan administratīvajiem darbiniekiem, gan konferenču zālei un arī, iespējams, trenažieru un fitnesa zālei.
 
Pēc sporta stadiona attīstības virzienu apspriešanas R. Rubenis iepazīstināja ar Ogres Centrālās bibliotēkas ēkas pārbūves risinājumiem.
 
Savā radošajā darbībā R.Rubenis varēja brīvi izpausties, pašvaldības galvenais uzstādījums bija bibliotēkas atrašanās vietas nemainīšana. Viņš piedāvāja esošo bibliotēkas ēku renovēt un piebūvēt klāt korpusu.


Jaunās telpas būtu daudz plašākas, paredzot vietu arī konferenču zālei, izstāžu zālei un citām telpām, kas bibliotēku padarītu par daudzfunkcionālāku iestādi.
 
Tikšanās noslēgumā E. Helmanis uzsvēra, ka esot apmierināts ar piedāvātajiem risinājumiem abos projektos. Protams, esot vēl dažādas nianses, kas jāpilnveido, bet kopumā redzējums ir inovatīvs. Tieši tāds, kādu pašvaldība meklējot.
 
Jau informējām, ka 15.maijā Ogrē viesojās kultūras ministre Dace Melbārde, apmeklējot Ogres Centrālo bibliotēku un piedaloties diskusijā par pilsētas bibliotēkas ēkas nākotni.  Runājot ar iedzīvotājiem tapa skaidrs, ka viņu vēlme ir bibliotēkas ēku redzēt tajā pašā vietā, kur līdz šim.
 
Lai atrastu iespējami labākos risinājumus esošās bibliotēkas ēkas paplašināšanai vai jaunas ēkas būvniecībai, E. Helmanis aicināja iesaistīties topošos arhitektus ar savas vīzijas izstrādi. Pirmā tikšanās ar RTU profesoru Egīlu Dzelzīti un RTU Arhitektūras fakultātes 5. kursa studentu Rūdi Rubeni jau notika šī gada maija beigās. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/39380

8. augustā, 15:11, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Xx • 18. augustā, 01:23
kàpēc laiž postà bijušo poliklīnikas ēku Ogrē???
To lasītāja • 11. augustā, 14:30
Pirms kaut ko raksti- padomā ar galvu. Visi nosauktie objekti ir privātīpašumi (privatizēti par sviestmaizi Bartkeviča laikos), līdz ar to pašvaldība nedrīkst tur nekādu kārtību ieviest.
lasītāja • 11. augustā, 13:53
Tirgus nav savests kārtība!Estrādi vajag atpakaļ pilsētai!Bijušā universālveikala laukumus un kokus savest kārtībā!!!Būtu jāpadomā arī par atlikušajiem Jauniešiem!!!!Ogrē nekāda normāla kultūras dzīve nevadās tikai lai ķeksīti ieliktu!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet