Atgriezties pie raksta

Notiek Suntažu kapsētas mūra atjaunošanas darbi Foto

Darbi tiek veikti projekta "Veidojam vidi ap mums" ietvaros. Kapu pārzine, projekta koordinatore Vanda Leibome informē, ka darbus plānots pabeigt līdz augusta beigām.

Piešķirtais pašvaldības finansējums projekta īstenošanai ir 1195 eiro.
 
V.Leibome atklāj, ka kapsētas mūra atjaunošanas darbi tiek veikti pakāpeniski, katru gadu projekta "Veidojam vidi ap mums" un citu projektu ietvaros atjaunojot pāris metrus. Šogad plānots atjaunot 30 metrus, no kuriem 23 metri jau atjaunoti.
 
"Kapsēta ir ļoti sena, atradu, ka uz senākajiem krustiem iegravēts 1780. gads. Arī kapsētas mūris ir ļoti vecs, vietām izdrupis, sagāzies, akmeņiem cauri izauguši koki un krūmi. Kapsētā nāk iekšā stirnas un posta apstādījumus, arī vizuāli ļoti nepievilcīgs skats, tāpēc ceram, ka tuvāko gadu laikā mums būs iespēja atjaunot mūri visā tā garumā," saka V.Leiboma.


Pamazām veikta arī pārējās kapu teritorijas sakopšana – izveidoti jauni stādījumi, ierīkoti vārti, tualete, pie kapu ieejas novietoti divi lieli koka galdi ar krēsliem, kur atpūsties vai pacienāties pēc bēru ceremonijas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/39409

2017. gada 12. augustā, 10:04, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Lolita • 2017. gada 17. augustā, 00:11
Paldies, suntažniekiem, kas mudina rakstīt projektus, kas raksta projektus finanšu piesaistei, organizē šos darbus un strādā, lai pa metriem atjaunotu Suntažu kapsētas mūri jau vairāku gadu garumā. Paldies visiem suntažniekiem, kas cenšas kapsētu uzturēt kārtībā. Paldies visiem ziedotājiem un atbalstītājiem par ielikto darbu. Paldies Suntažu pagasta pārvaldei, kas palīdzējusi uzturēt kapsētu savu iespēju robežās. Suntažu luterāņu draudze ar ziedojumos iegūto finansējumu nevar uzturēt kapsētu. Un kapsētā guļ visi , vienalga pie kādas ticības piederam, tās ir suntažnieku mūža mājas. Žēl, ka patapinājuma līgums, kas jau bija sagatavots parakstīšanai par Suntažu kapsētas nodošanu Ogres novada Suntažu pagasta pārvaldes apsaimniekošanā, pirms pašvaldību vēlēšanām tika apturēts un noraidīts. Ceru, ka pēc vēlēšanām šo jautājumu tomēr Ogres novada pašvaldība risinās, jo uzskatu, ka kapsēta ir jāapsaimnieko pilnā mērā, par nodokļu maksātāju naudu kā pārējās Ogres novada kapsētas .

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet