Atgriezties pie raksta

Ogrē plāno izveidot Rīgas motormuzeja filiāli

Ogre var lepoties ar unikālu padomju auto tehnikas kolekciju, kuru vairāku gadu laikā izveidojis ogrēnietis Jānis Buka. Šobrīd viņš kopā ar Rīgas motormuzeju plāno savu kolekciju papildināt ar muzeja krājumos esošo tehniku un izvietot to bijušā Ogres trikotāžas kombināta telpās, izveidojot iespaidīgu tūrisma apskates objektu.

Šonedēļ Ogres novada pašvaldības domes vadība tikās ar J.Buku un Rīgas motormuzeja direktora vietnieku, Latvijas antīko automobiļu kluba vadītāju Agri Šmitu, lai pārrunātu motormuzeja filiāles sniegtās priekšrocības Ogres novada tūrisma attīstības veicināšanā.


J.Buks un A.Šmits uzsvēra, ka atzinīgi vērtējot Ogres pilsētas un visa novada izaugsmi pēdējo gadu laikā. Viņi redzot Ogri kā kūrortpilsētu tuvākajā nākotnē un tāpēc izvēlējušies šeit arī paplašināt savu darbību, piedāvājot vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem iespēju apskatīt aptuveni 100 padomju laiku auto un militārās tehnikas vienības.


Tā kā bijušā Ogres trikotāžas kombināta telpas nepieder pašvaldībai, Rīgas motormuzeja filiāles veidotāji vērsās pie pašvaldības ne vien, lai iepazīstinātu ar savu redzējumu un plāniem, bet arī, lai kopīgiem spēkiem panāktu vienošanos par ilgtermiņa telpu nomas līgumu ar īpašnieku, ko varētu veicināt, pašvaldībai piemērojot nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi. 


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis atzīst, ka pašvaldība ir ieinteresēta, lai šī ēka attīstītos, tāpēc iespēju robežās palīdzēs īstenot šo ieceri. Līdz ar Motormuzeja filiāles izveidi daļa teoritojas tiks sakārtota, veicinot tūristu piesaisti novadā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/39620

2017. gada 7. septembrī, 13:40, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet