Atgriezties pie raksta

Kalna alejā jāuzlabo satiksmes organizācija

Pakāpeniski tiek sakārtota Ogres 1.vidusskolas apkārtne, šovasar noasfaltēts Kalna prospekta posms līdz Kalna alejai un Kalna aleja, tādējādi uzlabojot piekļuvi skolas ēkai.

Kalna aleju izmanto gan braucēji, gan gājēji, turklāt gājēju plūsma ir kļuvusi intensīvāka saistībā ar kāpņu izbūvi no Brīvības ielas līdz Kalna alejai. Novērojumi liecina, ka skolēni šīs kāpnes labprāt izmanto gan ceļā uz skolu, gan atceļā uz mājām. Īpaši izdevīgas šīs kāpnes ir tiem skolēniem, kuri brauc ar maršrutu autobusiem līdz pieturai "Poliklīnika". Pieaug arī automašīnu plūsmas intensitāte, jo uz skolu ar auto savus bērnus ved vecāki, daļa vecāko klašu skolēnu savus spēkratus stūrē paši, uz darbu skolā dodas pedagogi un citi darbinieki.


Iela, kas būvēta vēl tad, kas vieglo automašīnu bija maz  un pie skolas piebrauca vien pāris auto dienā, jau sen ir kļuvusi par šauru visiem satiksmes dalībniekiem. Diemžēl līdz ar ielas stāvokļa uzlabošanos ir pazeminājusies satiksmes drošība, īpaši tas attiecas uz gājējiem.
 
Egils Helmanis, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs, ir uzdevis pašvaldības izpildvarai un speciālistiem, kā arī pašvaldības policijas pastiprināti pievērst uzmanību satiksmes drošībai Kalna alejā un rast piemērotu risinājumu satiksmes organizācijai, lai gājēji justos droši.
 
Tā kā skolā notiek remontdarbi, transporta plūsmu Kalna alejā vairo arī būvnieki, kuri savus auto novieto skolas stāvlaukumā. "Būvniekiem automašīnas skolas stāvlaukumā nav jānovieto, jāatrod cita vieta, kur, atbraucot uz dabu, viņi savus transportlīdzekļus var novietot – tas ir pirmais solis, kas jāveic, lai uzlabotu satiksmes drošību Kalna alejā," norāda pašvaldības izpilddirektora vietnieks Pēteris Špakovskis.
 
Katrā ziņā šajā procesā ir jāiesaistās arī policijai, dežurējot šajā ielā, īpaši no rīta, kad visi dodas uz skolu, kā ir laikā, kad klašu grupām beidzas stundas un skolēni dodas mājup.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/39621

2017. gada 7. septembrī, 20:52, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

vecāks • 2017. gada 10. septembrī, 09:35
Par skolas stāvvietu piekrītu, tur nav jāstāv automašīnām visu dienu, bet neizskatās, ka policija tur būtu un kontrolētu, un izskatās, ka arī būvnieki savus auto vienalga tur novieto, jo visu dienu, neatkarīgi , kad beidzas stundas stāvlaukums ir pilns. Varbūt to lielo džipu, kas jau no paša rīta ir noparkojies pie dzeltenās līnijas varētu policisti palūgt parkoties citur? Grūti izgriezt līkumu, turklāt no tiem, kas ļurkā un neprot apgriezties, kavējas visa satiksme.
Sanita • 2017. gada 9. septembrī, 11:14
Toties uzkāpjot pa trepēm bērnam nav kur palikt , jo no rīta ir ļoti blīva auto satiksme, ietves tur nav, un bērnam jāmēģina izlaipot starp auto.
zika • 2017. gada 8. septembrī, 09:22
No kā jāuzmanās? Sēta pietiekoši stingra.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet