Atgriezties pie raksta

Biedrība "Aspāzija" palīdz sievietēm atgūt dzīvesprieku Foto

Sestdien Ogres Centrālās bibliotēkas Pasākumu zālē notika Latvijas Sieviešu invalīdu asociācijas (LSIA) "Aspazija" seminārs "Esi zinošs, esi radošs".

Semināra dalībniekus sveica Ogres novada pašvaldības domes Sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētāja Ilga Vecziediņa, sakot paldies biedrības "Aspāzija" līderēm Dacei Irēnai Grīnbergai un Tamārai Molodcovai par sabiedrībai tik ļoti vajadzīgo, nesavtīgo un ar entuziasmu veikto darbu.


"Aspāzija" sadarbojas ar Ikšķiles novada Invalīdu biedrību, tāpēc apsveikt dāmas ar rudenīgiem ziediem bija ieradies Ikšķiles novada Invalīdu biedrības priekšsēdētājs Oskars Počkajs.


Dzejas dienu noskaņās semināra dalībniekiem savus darbus lasīja Ogres novada literāri radošās apvienības "Sirdsdoma" autori, bet ar muzikāliem priekšnesumiem ielīksmoja dziedātājs Ainars Bumbieris. 


Ar prezentāciju "Rīgas NVO nama labā prakse, pieredze, attīstība, sadarbība" uzstājās NVO atbalsta sektora projektu koordinatore, biedrības "Sadarbības platforma" valdes priekšsēdētāja Lauma Celma. NVO namā Rīgā dažādus pasākumus var rīkot ne tikai Rīgas, bet arī citu pilsētu un novadu nevalstiskās organizācijas, tāpēc šo iespēju var izmantot arī biedrība "Aspāzija". 


LSIA "Aspazija" tika nodibināta 1998.gadā ar mērķi palīdzēt sievietēm ar invaliditāti kļūt par pilntiesīgām sabiedrības loceklēm, kā arī lai aizstāvētu viņu tiesības un intereses. Nākamgad tiks atzīmēta "Aspazijas" darbības 20.gadadiena, un seminārs Ogrē ir jubilejas ieskaņas pasākums. 


Lai sievietes invalīdes aktīvāk iekļautos sabiedrības dzīvē ne tikai Rīgā, bet arī visā Latvijā, LSIA "Aspazija" izveidoja nodaļas divpadsmit pilsētās, tajā skaitā Ogrē. Pirms diviem gadiem Ogres nodaļa, saglabājot  asociācijas biedra statusu, uzsākusi patstāvīgu darbību. 


Biedrība "Aspāzija" apvieno vairāk nekā pussimts Ogres novada sievietes, kurām nepieciešams morāls un citāda veida atbalsts. 


Uz biedrību nāk sievietes, lai meklētu sapratni un palīdzību situācijā, kas radusies, iestājoties pēkšņai invaliditātei. Zaudējot ierasto darbu, jāmaina profesija un jāpielāgojas jauniem apstākļiem. 


"Mēģinām kopīgi atrast risinājumu, ko darīt tālāk - nišu, kur cilvēks varētu strādāt. Biedrībai izveidojusies laba sadarbība ar Nodarbinātības Valsts aģentūru. Sievietes nereti kautrējas runāt par savām problēmām vīriešu klātbūtnē, tāpēc mūsu organizācijā ir tikai dāmas," atklāj T.Molodcova. "Sievietes, kam ir garīgas, fiziskas un psiholoģiskas problēmas, var nākt un pievienoties biedrībai. Biedrībā pieejams psihologs un sociālais rehabilitētājs. Psihologs palīdz sievietēm kļūt atvērtākām, smaidīt un atgriezties dzīvē. Sākot ar oktobri, atjaunosies arī dažādas aktivitātes un nodarbības."


Vēl aizvien turpinās projekts "Fizisko aktivitāšu degustācija Ogres novadā", kas piedāvā pozitīvu iedrošinājumu tiem, kuri tikai plāno sākt sportot un tiem, kuri jau piekopj aktīvu dzīvesveidu. Projekts tiek līdzfinansēts Ogres novada pašvaldība projektu konkursa "R.A.D.I. – Ogres novadam" ietvaros. 


Biedrības vadība pateicas Ogres novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu, kā arī ierādītajām telpām Mālkalnes prospektā 30, kas jūtami uzlabo palīdzības sniegšanu un aktivitāšu organizēšanu.


Semināra laikā atklāta biedrības "Aspāzija" dalībnieču izstāde "Rožu krādziņas", kurā var skatīt un pret ziedojumiem iegādāties skaistas rotas un gleznas. Izstāde OCB Pasākumu zālē atvērta līdz 30.septembrim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/39694

2017. gada 17. septembrī, 13:05, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet