Atgriezties pie raksta

Ogrēnieši mācās izvairīties no stresa darbā Foto

Šodien Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē norisinājās Pasaules garīgās veselības dienai veltītā konference "Labsajūta darbā un veselība".

"Uz konferenci aicinājām visus Ogres novada uzņēmējus, iestāžu un organizāciju vadītājus, kā arī pārējos interesentus, lai rosinātu aizdomāties par to, kā mēs jūtamies darbā, kā varam palīdzēt paši sev un citiem justies labāk, lai mazinātu, stresu, izdegšanas sindromu un depresiju," norāda Ogres novada pašvaldības aģentūras "Ogres namsaimnieks" struktūrvienības "Neptūns" sabiedrības veselības veicināšanas komandas  "OVeselība" vadītāja Ilze Čiščakova.


Konferenci atklāja I.Čiščakova un Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.


"Viena no būtiskākajām lietām pasaulē ir cilvēku sarežģītās savstarpējās attiecības – ne vienmēr spējam saprast paši sevi, un kur nu vēl otru cilvēku, kāpēc viņš ir rīkojies tieši tā un ne citādi. Mēs nevaram mainīt viņa rīcības motīvus, bet varam mainīt savu attieksmi pret notiekošo. Svarīgi atrast ceļu vispirms pašam uz sevi. To mēs bieži vien aizmirstam darbā, kad kāds mūs apvaino, aizskar, pasaka kādu asāku vārdu," uzrunājot konferences dalībniekus, sacīja E.Helmanis.


Kā uzsvēra I.Čiščakova, darbā visi grib labi strādāt un godprātīgi izpildīt doto uzdevumu, bet ne vienmēr tas izdodas. Kā liecina jaunākie pētījumi, katrs desmitais darbā ir piedzīvojis stresu. Lai šādas situācijas neatstātu nelabvēlīgu iespaidu uz veselību, šīs problēmas risināšanā iesaistījusies arī pašvaldība.


Ogres novada pašvaldībā izveidota "OVeselības" komanda, kas izglīto iedzīvotājus un organizē veselības veicināšanas pasākumus, kuros ogrēnieši aktīvi piedalās. Īpaši liela interese ir par fiziskajām aktivitātēm – vingrošanu un nūjošanu.


"OVeseība" darbojas vairākās jomās, tostarp īsteno garīgās veselības veicināšanas pasākumus: interaktīvas nodarbības, seminārus, atbalsta grupas vecākiem, kuru bērni uzsāk skolas gaitas, nodarbību ciklus stresa un depresijas mazināšanai dažādām vecuma un sociālajām grupām.


""OVeselība" sadarbojas arī ar uzņēmumiem, jo iedzīvotājs un darbinieks nereti ir viena un tā pati persona. Līdz ar to, sadarbojoties ar uzņēmumu un iestāžu vadītājiem, mēs varam cilvēkiem piedāvāt labas lietas, lai iedzīvotāji un darbinieki būtu veseli un laimīgi," saka I.Čiščakova.


Konferencē uzstājās Valsts darba inspekcijas Sadarbības un attīstības nodaļas vadītāja Linda Matisāne, psihoterapeits un apzinātības treneris Ansis Jurģis Stabingis, Mg.Soc., geštaltterapeite Elīna Zelčāne, Dr.psych. (TBC), AbbVie personāla vadītāja Edīte Kalniņa, psihoterapeite Inita Lēna Goldšteina.


Pasākums notika ESF Projekta "Pasākumi veselības veicināšanai un profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem" ietvaros.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/39882

2017. gada 10. oktobrī, 14:04, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

neradiet • 2017. gada 11. oktobrī, 19:30
stresainu pislētvidi, piemēram
ah • 2017. gada 10. oktobrī, 22:26
tak vārds ESF vien visu izsaka
??? • 2017. gada 10. oktobrī, 21:57
Kur bija informācija par šo pasākumu? Tikai tiem, kas piedalās Čistjakovas nodarbībās? bezgala šauri...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet