Atgriezties pie raksta

Ogres NKC kāpņu pārbūve turpināsies vēl arī nākamgad

Kad 5.jūnijā tika uzsākti Ogres novada Kultūras centra ieejas kāpņu pārbūves darbi, to pirmo kārtu bija plānots pabeigt pēc četriem mēnešiem jeb tieši oktobra sākumā. Tomēr katrs garāmgājējs pats savām acīm var pārliecināties, ka darbiem vēl neredz ne galu, ne malu.

Kā izrādās, radušās objektīvas problēmas, kuru dēļ būvdarbi ievērojami aizkavēsies un tiks pabeigti tikai nākamgad.


Lielo kāpņu pārbūves dēļ tika slēgta Kultūras centra centrālā ieeja (pie Mazās zāles), apmeklētājus novirzot uz ieeju no sētas puses. Darbi tika sākti ar domu, ka jūnija sākumā būs noslēgusies Kultūras centra kolektīvu aktīvā darba sezona, tāpēc apmeklētāju plūsma ievērojami samazināsies. Diemžēl gan mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem, gan apmeklētājiem un arī Kultūras centra darbiniekiem šīs neērtības būs jāpiecieš arī ziemā.


Informācija par to, ka ieejas kāpņu pārbūves darbi netiks pabeigti paredzētajā termiņā, izskanēja jau septembra beigās notikušās Ogres novada pašvaldības domes sēdes laikā.


Pašvaldības izpilddirektora vietnieks Pēteris Špakovskis stāsta, ka kāpņu pārbūves laikā atklājies, ka ļoti sliktā tehniskajā stāvoklī ir visa objekta pamatne. Lai pārbūvētu arī to, pirmkārt, nepieciešami ievērojami līdzekļi, bet, ņemot vērā, ka tuvojas finanšu gada beigas, ar neparedzētiem gadījumiem rezervēto finansējumu vairs ne tuvu nepietiks.


Šobrīd notiek papildus tāmes apzināšana, precīza summa vēl nav zināma, bet P.Špakovskis neoficiāli pieļāva, ka tā varētu sasniegt pat 150 tūkstošus eiro. Kāpņu remontam nepieciešamo papildus summu domes deputātiem nāksies iekļaut nākamā gada budžetā. Tiesa, arī tad, ja finansējums būs pieejams jau janvārī, nav teikts, vai darbus varēs turpināt uzreiz. Betonēšana nevar notikt, ja gaisa temperatūra ir pārāk zema, tāpēc nav izslēgts, ka pilnā sparā kāpņu pārbūvi varēs atsākt tikai pavasarī.


Izpilddirektora vietnieks pastāstīja, ka apmeklētāju ērtībai uz Kultūras centra lielo zāli tiks ierīkotas pagaidu kāpnes. Autovadītājiem joprojām būs jāpiecieš zināmas neērtības, kas saistītas ar remontdarbiem, jo to dēļ arī ziemā būs aizņemta daļa stāvlaukuma.


Jautāts, kā tas iespējams, ka jau projektēšanas laikā netika paredzēti kāpņu pamatnes pārbūves darbi un tiem nepieciešamais finansējums, Pēteris Špakovskis atzina, ka pirms ķeršanās pie darba to praktiski nevarēja izzināt. Tiesa, tas, vai nav kļūdījušies projekta autori, tiekot analizēts. Ieejas kāpņu pārbūves darbus veic SIA "ULRE", pašvaldības amatpersona uzsvēra, ka pret būvkompāniju šo darbu sakarā nekādu pretenziju neesot.


Ogres NKC ieejas kāpņu pārbūves projektā bija paredzētas divas kārtas. Pirmajā kārtā, kas aizkavējās un tiks pabeigta tikai nākamgad, plānots veikt ieejas kāpņu pārbūvi. Savukārt otrajā kārta notiks patrepes un laikmetīgās mākslas telpas – Ogres Mākslas zonas – pārbūve.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/39888

2017. gada 11. oktobrī, 08:54, Aktualitātes
Ritvars Raits, "Ogres Vēstis Visiem"

Jaunākie komentāri

Kārlis • 2017. gada 12. oktobrī, 13:33
Visā Latvijā ir ļoti lielas problēmas ar projektētājiem
kriss • 2017. gada 11. oktobrī, 15:57
Projektu ganjau veidoja domājot, ka zem kāpnem būs cccp laika stingrais armētais betons. Noņēma kāpnes un opā, tikai smiltis? Jēzinņās, kādi mūsdienās projektētāji, viņi ko uz objektu nebrauc un neanalizē, kas tur vispār ir?
Ogrish • 2017. gada 11. oktobrī, 15:27
Nu cik gadus cēla KC tik noteikti arī Trepes atjaunos :D

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet