Atgriezties pie raksta

Pašvaldībai piedāvā reorganizēt SIA "Ogres autobuss"

Šorīt pirms Ogres novada pašvaldības domes komiteju sēdes deputāti uzklausīja transporta uzņēmuma "CATA" pārstāvja piedāvājumu par SIA "Ogres autobuss" reorganizēšanu un pievienošanu firmai.

"Tik nelieliem uzņēmumiem kā "Ogres autobuss" ir ļoti grūti konkurēt savu apmēru dēļ," tā ziņojuma ievadā norādīja akciju sabiedrības "CATA" valdes priekšsēdētājs Māris Ozoliņš. To, viņaprāt, uzskatāmi pierādīja piemēram, 2008.gadā notikušie konkursi, kuros vairākas mazizmēra kapitālsabiedrības pazaudēja iespēju noslēgt tālsatiksmes līgumus.


Jāpiebilst, ka A/S "CATA" līdz Ogres novada pašvaldības domes sēžu zālei izdevās nokļūt ar otro piegājienu. Pirmais no tiem bija vēl pirms pašvaldību vēlēšanām. Tomēr atkārtoti izrādītā interese šķiet ieintriģēja arī pašvaldību.


Viens no lielākajiem pasažieru pārvadājumu uzņēmumiem valstī lūko savā pulkā uzņemt arī SIA "Ogres autobuss". A/S "CATA" valdes priekšsēdētājs vēlreiz akcentēja, ka ar Ogres kolēģu rīcībā esošajiem resursiem būs grūti izpildīt VAS "Autotransporta direkcija" mērķus un sniegtā pakalpojuma kvalitātes celšanu. "Šādai lielai kompānijai kā mums ir lielākas iespējas īstenot kvalitātes celšanu, piemēram, atjaunojot autobusu parku, ieviešot videonovērošanu un audio atskaņošanas sistēmu autobusos, kā arī citus "Autotransporta direkcijas" uzstādījumus," sacīja M.Ozoliņš.


Uzņēmuma pārstāvis piebilda, ka "Ogres autobuss" reorganizācijas procesā paliktu tur, kur tas atrodas līdz šim. Savukārt Ogres novada pašvaldība, kas ir šīs SIA kapitāldaļu turētāja, pievienotos a/s "CATA".


Lai veiktu "Ogres autobusa" pievienošanu, pašvaldībai, pirmkārt, ir konceptuāli jāapstiprina plāns, kā notiktu kapitāldaļu nodošana, otrkārt, ir jāveic uzņēmumu vērtēšana.


Tomēr deputāti pirms konkrētākas atbildes sniegšanas vēlas redzēt detalizētāku informāciju, piemēram, par šobrīd Ogres pilsētā un novadā spēkā esošo maršrutu apkalpošanu, par SIA pašreizējo darbinieku un par tehniskās bāzes – autobusi un komplekss – likteni. "Mums tagad ir jāizvērtē, kāds ceļš mums ejams, ko mēs iegūstam, pievienojoties, ko – paliekot pie līdzšinējās prakses," sacīja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.


Pašvaldības domes Tautsaimniecības komiteja tuvākajā laikā izvērtēs piedāvājumu, to ieguvumus novadam un iedzīvotājiem, pēc kā informēs gan deputātus, gan a/s "CATA". Konkrēts laiks, kad tas varētu notikt, sēdes laikā gan neizskanēja.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/39899

2017. gada 12. oktobrī, 10:08, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ss • 2017. gada 13. oktobrī, 13:36
maris tas ir tas kas i.auto un gada auto muti brūķē
Jānis • 2017. gada 13. oktobrī, 11:08
Zināšanai...pārvadātājiem ar maršrutu tīklu un sabiedriskā transporta pieejamību nav nekāda sakara. Tīklu plāno un apstiprina Autotransporta direkcija Rīgā...
vot ransche • 2017. gada 13. oktobrī, 07:54
bilji muzhchini, gavarit zhenschina, i dravu piljilji kalatkjili ruchnuju, a seichas dazhe i njedumai sprasikj, motor zazhigatkj, chota tam perorganizovakj perestavljakj, vstal i marsh na polje kapakj, kapai kapai gjenjgi budut, peshkom solnishki maji, i tak ves gorod smergjik i vanjaet at etkjih tarataikah i dranduljetah tolka njekakova.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet