Atgriezties pie raksta

Kas tapis Latvijas pagastu ozolu birzī Madlienā Foto

Kopš 2004.gada aprīļa Madlienā zeļ, zaļo, zied un kuplo Latvijas pagastu vadītāju veiktā misija, vēstījums nākamajām paaudzēm – Latvijas ģeogrāfiskā centra viducī tika iestādīti 453 ozoliņi (tieši tik daudz mūsu Tēvzemē toreiz bija pagastu).

Pēdējo trīs gadu laikā Latvijas pagastu ozolu birzs labiekārtošanā īstenoti vairāki mazi, bet eleganti, acis mielojoši projekti, izmantojot Latvijas Pašvaldību savienības, Ogres novada pašvaldības projektu konkursa "Veidojam vidi ap mums Ogres novadā", kā arī Meža attīstības fonda un "Latvijas Valsts mežu" piešķirto finansiālo atbalstu. Darbīgo aktivitāšu ietvaros parkā uzstādīts vides objekts "Dižozols", lapene, atpūtas soliņi, rotaļu elementi u.c., veikta apzaļumošana.


Nu Latvijas valstiskās simtgades zīmē Madlienā īstenots projekts "Dabas un izziņu parka "Latvijas pagastu ozolu birzs" izveide". Mērķis – Madlienas vidusskolas parkā izveidot brīvdabas objektu, kas veicinās vides izglītību un mūsu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu. Šis projekts būs pamats un stūrakmens tālākai parka attīstībai. Šobrīd ir izbūvēts bruģa un grants seguma celiņu tīkls, kas simboliski atgādina koka saknes, kuru vijums turpinās koka stumbrā ar septiņiem ozolzīļu formas laukumiem. Tuvākajā nākotnē tajos paredzēts uzstādīt vides un informatīvos objektus, katru laukumu īpaši nosaucot saistībā ar cilvēka dzīves posmiem. Teritorijā ārpus takām plānots ierīkot dažādus citus vides objektus – koka labirintu, šūpoles u.c., kā arī izveidot pastaigu taku.


Protams, dabas un izziņu parks "Latvijas pagastu ozolu birzs", kas jau tagad ir visnotaļ atpazīstams un cienījams objekts, piesaistīs arvien kuplāku apmeklētāju loku, ietverot Vislatvijas un arī starptautisku publicitāti.


Viens no jaunākajiem projektiem, kas tapis Ogres novada pašvaldības projektu konkursa "Veidojam vidi ap mums Ogres novadā" ietvaros, ir "Imanta Ziedoņa debess vērošanas gulta", ko pieteica un realizēja nodibinājums "Ogres novada attīstības fonds "O divi"". Darba grupā strādāja projekta vadītājs, "Ogres novada attīstības fonda "O divi""" izpilddirektors Viesturs Lazdiņš; projekta koordinators, "Ogres novada attīstības fonda "O divi"" valdes priekšsēdētājs, Madlienas vidusskolas direktors Edgars Viņķis; Madlienas kultūras nama vadītāja Elīna Ratmeistare; informācijas un reklāmas koordinatore Linda Iraids. 


Tuvojoties Latvijas Valsts simtgadei, madlienieši jau laikus bija iecerējuši atklāt jaunu vides objektu, kas daiļrunīgā poētikā vēstītu pagasta iedzīvotājiem, viesiem un tūristiem par latviešu ģeniālā dzejnieka, publicista un sabiedriskā darbinieka Imanta Ziedoņa (1933-2013) radošo saistību ar Madlienas pagastu un reizē būtu cieņas un piemiņas apliecinājums, interesantas izziņas un atpūtas vieta. 


Darbu secībā tika noslēgts līgums ar kokapstrādes un mēbeļu izgatavošanas firmu, radītas konstrukcijas; sadarbībā ar Madlienas pagasta pārvaldi aprīkota objekta uzstādīšanas vieta – pamatnes un koka konstrukciju balsti, veikti apzaļumošanas pasākumi. 


Projekta ilgtspēja šaubas nerada – "Imanta Ziedoņa debesu vērošanas gulta" izgatavota no impregnēta, speciāli āra laika apstākļiem paredzēta kokmateriāla. Pareizi un saudzīgi lietojot, objekta kalpošanas laiks – ne mazāks par 15 vasarām un ziemām.


Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/39903

2017. gada 12. oktobrī, 17:09, Aktualitātes
Uldis Prancāns, "Ogres Vēstis Visiem"

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet