Atgriezties pie raksta

Madlienieši spriež par pagasta ēkas nākotni Foto

Lai uzklausītu iedzīvotāju ieteikumus saistībā ar Madlienas pagasta centra sakārtošanu un pārvaldes ēkas nākotni, Ogres novada pašvaldības domes vadība aizvadītajā piektdienā tikās ar madlieniešiem.

Tiekoties ar iedzīvotājiem, pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis vispirms pastāstīja par ieceri savest kārtībā pagasta centru, jo šobrīd tas esot diezgan haotisks un neatstāj sakārtota centra iespaidu. Nākamajā gadā krustojumu paredzēts noasfaltēt. Savukārt centra veiksmīgākai izveidošanai un sakārtošanai tiks piesaistīti studenti, kuri ar savu mūsdienīgo redzējumu varētu sniegt vērtīgus priekšlikumus. 


Tāpat domes vadītājs iepazīstināja klātesošos ar kopējo redzējumu saistībā ar pagastiem un to attīstību, gan infrastruktūras sakārtošanā, gan finansējuma piesaistīšanā, piemēram, izglītības iestādēm.


Priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš uzsvēra to, ka mēs visi esam Ogres novads. Arī budžets ir kopējs, tāpēc jārīkojas atbildīgi un jāstrādā vienoti. Viņš sacīja, ka ir svarīgi saglabāt visas lauku skolas un meklēt iespējas iedzīvotāju piesaistīšanai. Ne velti domes vadība dodas pie pagastu iedzīvotājiem un uzklausa viņu redzējumu par savas apkārtējās vides sakārtošanu un attīstīšanu.


Kā primārais jautājums, ar ko domes vadība vērsās pie iedzīvotājiem, bija pagasta ēkas nākotnes vīzija. Sakarā ar to, ka Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš neplānoti veica ēkas tehniskās ekspertīzes pasūtīšanu, neveicot likumā paredzētās darbības, domes vadība vērsās pie pašiem madlieniešiem, lai izprastu viņu vēlmes un redzējumu attiecībā uz pagasta ēkas atjaunošanu. 


Lai atjaunotu pagasta ēku, kuras platība pārsniedz 3000 kvadrātmetrus, ir nepieciešami aptuveni 2 miljoni eiro. Diemžēl Eiropas Savienības finansējumu šim mērķim nav iespējams piesaistīt, jo ēka tiek izmantota tikai daļēji, turklāt pagasta pārvaldes funkciju nodrošināšanai tā ir krietni par lielu. Tāpat arī iedzīvoju skaits šim nolūkam pagastā ir nepietiekams. Primāro darbu veikšanai ir nepieciešami 200 tūkstoši eiro, kas sniegs iespēju veikt tikai nesošo konstrukciju  stiprināšanu un notekūdeņu sistēmas sakārtošanu.


Domes vadība aicināja iedzīvotājus izteikt savu viedokli par pagasta mājas likteni. Daži no ierosinājumiem bija, piemēram, ēku pārdot vai nojaukt un vietā uzcelt jaunu, pagasta pārvaldes funkciju nodrošināšanai piemērotu, ēku. Šīs ēkas būvniecības izmaksas varētu būt līdzvērtīgas 200 tūkstošiem, kas būtu tagad jāiegulda tikai nesošo konstrukciju stiprināšanai un notekūdeņu sistēmas sakārtošanai. Daļa iedzīvotāju tomēr dedzīgi turējās pretī šim ierosinājumam un apgalvoja, ka vēlētos, lai katru gadu no pašvaldības budžeta lēnām tiktu sakārtota ēka. 


Egils Helmanis aicināja madlieniešus kārtīgi apdomāt šo jautājumu, jo viņu rokās ir lēmums – katru gadu ieguldīt milzīgus finanšu līdzekļus pagasta ēkas sakārtošanā vai pagasta centra, infrastruktūras un skolas attīstībā.


Nākamā tikšanās ar iedzīvotājiem paredzēta aptuveni pēc mēneša. Līdz tam Madlienas pagasta iedzīvotājiem jāatrod kopsaucējs un jāizklāsta tas pašvaldības domes vadībai.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/39943

2017. gada 17. oktobrī, 15:31, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

? • 2017. gada 22. oktobrī, 20:25
Un cik līdzekļi ir iztralināti?!
vismaz • 2017. gada 22. oktobrī, 14:11
kāds darbiņš
Citam klausītājam • 2017. gada 21. oktobrī, 21:04
Helmanis apbraukā laukus un risina savās interesēs! Un tā braukāšana ir pirms vēlēšanām! Saeimas..

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet