Atgriezties pie raksta

Ogres novads ceļā uz sociālo uzņēmējdarbību Foto

Ceturtdien seminārā "Ogres novads ceļā uz sociālo uzņēmējdarbību" Ogres novada pašvaldībā pulcējās nevalstisko organizāciju un pašvaldības pārstāvji, uzņēmēji un citi interesenti, kuri darbojas vai plāno uzsākt darbību sociālās uzņēmējdarbības jomā.

Pasākumu atklāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš uzsvēra pašvaldības un uzņēmēju sadarbības nepieciešamību.


"Valsts ir spērusi pirmos soļus, lai pašvaldība varētu deleģēt konkrētus pakalpojumus uzņēmējiem, pieņemot Sociālā uzņēmuma likumu. Tas ir nozīmīgs solis, jo pašvaldība ne vienmēr var nodrošināt konkrētus pakalpojumus lētāk nekā uzņēmējs. Es domāju, ka arī pašvaldībā būtu jāveic audits, lai izvērtētu, kur sociālo pakalpojumu izmaksas varētu samazināt. Es patiešām gaidu uzņēmēju atsaucību un ieteikumus saistībā ar sociālo pakalpojumu saturu un izmaksām," teica E. Helmanis.


Seminārā piedalījās Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Madara Ūlande. Viņa klātesošajiem izskaidroja sociālās uzņēmējdarbības jēdzienu un ar to saistītās iespējas, kā arī par šī brīža situāciju Latvijā gan pašvaldībās, gan uzņēmumos. Ar pozitīvo pieredzi sociālajā uzņēmējdarbībā Siguldā dalījās Siguldas domes deputāte, biedrības "Cerību spārni" vadītāja Eva Viļķina. Savukārt ar sociālās uzņēmējdarbības celmlaužiem Ogrē iepazīstināja nodibinājuma "Lūkas fonds" un labdarības veikala "Hopen" padomes loceklis Mārcis Zanerips.
 
Pēc informatīvās daļas sekoja paneļdiskusija par sociālās uzņēmējdarbībās perspektīvām Ogres reģionā.
 
Pasākumu rīkoja Lūkas fonds un labdarības veikali "Hopen" sadarbībā ar Latvijas sociālās uzņēmējdarbības asociāciju.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/39967

2017. gada 20. oktobrī, 15:01, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

? • 2017. gada 22. oktobrī, 20:53
Par brūkošajiem trotuāriem?
Ogre • 2017. gada 22. oktobrī, 20:26
Ļoti priecātos, ja Ogres vadība pārņemtu Siguldas pašvavaldības labo pieredzi.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet