Atgriezties pie raksta

Ogrē ūdens skaitītāju rādījumus sāks nolasīt attālināti

Daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Mālkalnes prospektā 14, Ogrē, būs pirmā no PA "Ogres namsaimnieks" apsaimniekošanā esošajām ēkām, kurā ūdens skaitītāju rādījumi tiks nolasīti attālināti.

Pirms četriem gadiem Mālkalnes prospekta 14 dzīvokļu īpašnieki nolēma iesaistīties projektā, pakāpeniski pēc verifikācijas beigām nomainot mitekļos esošos ūdens skaitītājus ar attālināti nolasāmiem skaitītājiem "Smart JS-02".


Mājas vecākā Irina portālam "OgreNet.lv" skaidro, ka katru mēnesi mājai ir liela ūdens daudzuma starpība, salīdzinot mājas kopējo patēriņu ar iedzīvotāju nodotajiem rādījumiem. Vidēji tie esot 90 kubikmetri. Viens no problēmas skaidrojumiem ir tāds, ka dzīvokļu īpašnieki vai īrnieki savlaicīgi nenodod datus vai arī nenolasa tos korekti jeb precīzi.


Šobrīd ir nomainīti teju visi skaitītāji, atlikuši vēl 10 līdz 15 dzīvokļi. Tomēr tuvākajā laikā arī šajos mitekļos tiks izvietotas jaunās ierīces. Iespējams, no nākamā mēneša skaitītāju rādījumus varēs nolasīt jau attālināti, pieļauj Mālkalnes prospekta 14 mājas vecākā.


Ņemot vērā, ka viens skaitītājs un tā nomaiņa izmaksā vairāk nekā 50 eiro (dažos dzīvokļos jāmaina 2, dažos – 4 skaitītāji), nepieciešamos finanšu resursus šī projekta īstenošanai dzīvokļu īpašnieki ņem no mājas uzkrājuma.


Ogres novada pašvaldības aģentūras "Ogres namsaimnieks" Ēku inženiertīklu nodaļas vadītājs Aivars Strazdiņš portālam norāda, ka pēc visu skaitītāju nomaiņas šajā ēkā varēs veikt rādījumu attālinātu nolasīšanu. Pēc iegūto datu apstrādes ar speciāli tam paredzētu programmu tiks noteikta maksa par patērēto ūdeni.


Aģentūras speciālists vēl norāda, ka ar jaunajiem skaitītājiem varēs noteikt, vai dzīvoklī tiek veiktas kādas neatļautas darbības, lai mēģinātu ietekmēt skaitītāja darbību, piemēram, klāt pielikts magnēts, tādējādi radot pretplūsmu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/39988

2017. gada 24. oktobrī, 11:00, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Oi nu nē • 2017. gada 28. oktobrī, 17:17
pēc visa, kas notiek ON - negribu, ka viņi manā vietā lasa manus skaitītājus!
jā jā • 2017. gada 26. oktobrī, 11:48
Skaitītāji būtu tā kā LATVENERGO un LATVIJAS GĀZE`oGRES NAMSAIMNIEKA ĪPAŠUMĀ,tad nekādu domstarpību nebūtu,un varētu vini lasīt kaut no kosmosa
to :| • 2017. gada 25. oktobrī, 17:20
Tādiem kā tu var skaidrot kā gribi, tik un tā nesapratīs. Biežāk ieskaties savos rēķinos un mēģini saprast kā tie veidojas, ja nepatīk, lūdzu, ej pie namu pārvaldnieka un skaidrojies, vai ej par mājas vecāko. Lai veicas.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet