Atgriezties pie raksta

Līdz valsts svētkiem plāno pabeigt strūklaku izbūvi Brīvības ielas skvērā

Šajā vasarā uzsāktie Brīvības ielas skvēra pārbūves 1.kārtas darbi rit pilnā sparā, vēsta Ogres novada pašvaldība.

Līdz valsts svētkiem plānots pabeigt strūklaku kompleksa "Digitālais ūdens aizkars" izbūvi, ūdensapgādes un kanalizācijas ārējo tīklu ierīkošanu, ilgtspējīgu lietus ūdens teknes izveidi un seguma ieklāšanu ap strūklaku.


Ņemot vērā, ka šie nav visi skvēra pārbūves 1.kārtas darbi, tad atkarībā no laikapstākļiem tie tiks turpināti un noslēgsies 2018. gadā. 1.kārtā vēl paredzēts izbūvēt teritorijas apgaismojumu, funkcionālu nojumi pasākumu organizēšanai, veikt teritorijas labiekārtošanas darbus un apzaļumot.
 
Jau informējām, ka pilsētā ir nepieciešama vieta, kur vasaras laikā organizēt dažādus pasākumus (saistībā ar neveiksmīgo Ogres estrādes privatizācijas procesu), labiekārtota atpūtas zona iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, līdz ar to pašvaldība nolēma šim mērķim papildu labiekārtot skvēru, kas atrodas pilsētas sirdī – Brīvības ielā pie "Zelta liepas", kur tam ir ļoti piemērota vieta.
 
2015. gadā pašvaldība iegādājās vēsturisko ēku "Zelta liepa" Brīvības ielā 18 ar 2543 m2 lielu piegulošo teritoriju. Ēka ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, ko pamatīgi bija skāris laika zobs. Šobrīd turpinās ēkas renovācijas darbi, ir pabeigti fasādes apdares darbi, atjaunots vēsturiskais uzraksts "Pie Zelta liepas".


Lai šo ēku varētu funkcionāli un telpiski saistīt ar Brīvības ielas gājēju zonu un pieguļošo skvēru, pagājušā gada augustā Ogres novada pašvaldība parakstīja līgumu ar SIA "Ainavu projektēšana darbnīca ALPS" par Brīvības ielas skvēra pārbūves būvprojekta izstrādi. Rezultātā ir izstrādāts mūsdienīgs, tehniski un ekonomiski pamatots skvēra pārbūves risinājums, kas ļauj paplašināt skvēra izmantošanas iespējas sabiedriskiem pasākumiem, rekreācijai un tūrismam.
 
Paredzams, ka unikālās strūklakas konstrukciju izbūve tiks pabeigta līdz Latvijas valsts svētkiem, un skvērs uz laiku tiks atvērts pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40069

2017. gada 2. novembrī, 12:23, Aktualitātes
wwww.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

E-vita • 2017. gada 10. novembrī, 08:52
Kad tiks pabeigts Ogres centrālais objekts??? Vai tiešām tik elementāru lietu kā ONKC kāpņu remonts nevar pabeigt termiņos???
Andris • 2017. gada 8. novembrī, 17:32
Iekšpagalmi arī daudz, bet galvenais jau ir pasūdzēties, cik viss ir slikti.
Zīlīte • 2017. gada 8. novembrī, 16:13
Šogad ir daudz ceļi sataisīti.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet