Atgriezties pie raksta

Lāčplēša diena Ogrē Foto Video

Sestdienas pievakarē Ogrē norisinājās vairāki Lāčplēša dienai veltīti pasākumi, ieskaitot lāpu gājienu un piemiņas brīdi Ogres Brāļu kapos.

Vispirms Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē jebkuram bija iespēja bez maksas noskatīties dokumentālo spēlfilmu "Ievainotais jātnieks". Tas ir stāsts par tēlnieku Kārli Zāli, kurš savu vīziju par Latvijas valsti iemūžinājis divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos – Brīvības piemineklī un Brāļu kapos. 


Drīz pēc tam ļaudis pulcējās pie Latvijas Republikas monumentālā karoga. Vēl pirms patriotiskajām dziesmām daudzi bija iedeguši lāpas un gaidīja brīdi, kad varēs doties gājienā. Klātesošos uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš un Ogres Trīsvienības babtistu draudzes mācītājs Dainis Pandars. Pēc himnas kopīgas nodziedāšanas sākās lāpu gājiens.


Vairāki simti ar iedegtajām lāpām mēroja ceļu līdz Ogres Brāļu kapiem, kur sanākušos uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš.


Pēc piemiņas klusuma brīža Ogres novada pašvaldības domes vadība un viesi pie pieminekļiem nolika ziedus, bet gājiena vairāki dalībnieki ap piemiņas vietu salika lāpas.
Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40139

2017. gada 11. novembrī, 20:10, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

:( • 2017. gada 13. novembrī, 20:27
Šogad Ogrē lāpu gājienā negribējās iet, pārāk daudz nesmukumu noticis. Patriotisms bez godīguma- tukša skaņa.
zika • 2017. gada 13. novembrī, 15:19
Man daudz kas nepatīk, tad pasaku to vienreiz nevis klabu mēnešiem par vienu un to pašu. Apriebies.
??? • 2017. gada 13. novembrī, 15:11
Vai zika nav gejs? Kura sieviete var aizstācvēt helmani, mangli, bumbieri?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet